Fudbaleri Mančester Sitija su zahvaljujući Erlingu Holanu kao gosti savladali Vest Hem u meču trećeg kola Premijer lige sa 3:1 i tako zadržali maksimalan učinak na startu sezone.

Holan je golove dao u 10, 30. i 84. minutu. Asistenti su mu redom bili Bernardo Silva, Riko Luis i Mateus Nunješ.

Gol za Vest Hem u 19. minutu zapravo je bio autogol Rubena Dijaša, pošto se lopta odbila u gol posle centaršuta Džeroda Bovena.

Posle današnjeg kiksa Arsenala, samo Liverpul može da ima maksimalan učinak uz Siti posle tri kola, ukoliko u nedelju kao gost pobedi Mančester Junajted u najvećem derbiju engleskog fudbala.

Holanu je ovo sedmi gol na tri utakmice Premijer lige, a drugi vezani meč na kome postiže tri gola.

Norvežanin je prvi igač koji je na prve tri utakmice u sezoni dva puta postigao het-trik od kada je to učinio Pol Džuel za Brentford u sezoni 1994/95.