Fudbaleri Juventusa dočekuju ekipu Porta u revanšu osmine finala Lige šampiona, dok će Borusija Dortmund ugostiti Sevilju, a oba meča su od 21 sat.

Porto ima prednost od 2:1 iz prvog meča sa svog terena, pa je pred Juventusom veliki izazov da se domogne četvrtfinala.

Na ruku crno-belima iz Torina ide povratak Alvara Morate u formu. Španski napadač je na poslednje dve utakmice postigao tri gola, uključujući i pogodak u pobedi protiv Lacija (3:1) za vikend.

Morata je postigao šest pogodaka u ovoj sezoni Lige šampiona, dva više od Kristijana Ronalda koji je za vikend dobio preko potreban odmor i protiv Lacija je odigrao samo poslednjih 20 minuta.

Trener Juvea Andrea Pirlo nada se da će se Đorđo Kjelini i Matijas de Liht oporaviti na vreme, dok su van stroja i dalje Paulo Dibala i Rodrigo Bentakur.

Porto takođe ima problem s povređenim igračima među kojima je i defanzivac Pepe, dok bi srpski vezista Marko Grujić mogao da dobije šansu, i da stane na put Ronaldu i drugovima u Ligi šampiona.

Dorusija Dortmund je u prvom meču protiv Sevilje slavila sa 3:2, uz dva gola Erlinga Holana.

Međutim, Dortmund je tokom vikenda izgubio od Bajerna iz Minhena sa 4:2, što bi moglo da ostavi traga na nemački tim, dok je sjajni golgeter u 60. minutu napustio teren zbog povrede.

Poraz u Minhenu označio je kraj pobedničke serije „milionera“ od četiri utakmice u svim takmičenjima.

Na drugoj strani, Sevilja je u velikim problemima pošto je od meča u Nemačkoj izgubila tri od četriti utakmice, a poslednju od Elčea koji se bori za opstanak u La Ligi.