Fudbaleri Čelsija savladali su Everton sa 2:0 u 27. kolu Premijer lige i zadržali četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona.

„Plavci“ su dominirali od početka do kraja utakmice i pored dva gola promašili još nekoliko prilika i propustili da gostima sa „Gudisona“ nanesu teži poraz.

Prvi gol je pao u 31. minutu kada je Godfri nakon šuta Haverca skrenuo loptu i savladao Pikforda, pa je Čelsi autogolom stigao do prednosti.

U 51. minutu priliku je propustio  Markus Alonso, ali je njegov udarac maestralno zaustavio golman Evertona. Četiri minuta kasnije poništen je gol Haverca zbog igranja rukom, a onda Pikford još jednom stupa na scenu.

Ovoga puta prvi golman engleske reprezentacije pravi penal u 64. minutu, a siguran izvođač sa bele tačke za 2:0 bio je Žoržinjo.

Čelsi je do kraja utakmice nastavio sa napadima. Dva opasna udarca imao je Verner, jednom je dobro gađao i Kante, ali je Pikford uspeo da sačuva mrežu i spreči ubedljiviji poraz „karamela“.

U trci za mestom u Ligi šampiona ostao je i Vest Hem, koji je identičnim rezultatom savladao Lids.

Gosti su prilično ofanzivno otvorili susret, pogodivši mrežu londonskog tima dva puta, u 6. i 7. minutu, ali su pogoci Robertsa i Bamforda poništeni nakon VAR analize usled ofsajda koji su se merili centimetrima.

Međutim, nakon što je prošao nalet Lidsa, domaćin je stao na noge i rešio pitanje pobednika za 7 minuta.

Prvo je Lingard u 21. minutu nakon što mu je golman Lidsa obranio penal, natrčao na odbijenu loptu i doneo prednost svom timu.

Samo sedam minuta kasnije Doson je na asistenciju Kresvela duplirao prednost i postavio konačan rezultat utakmice.

Ovom pobedom Vest Hem je izbio na peto mesto sa dva boda manje od gradskog rivala Čelsija i isto toliko ispred Evertona, s tim što i jedni i drugi imaju meč manje od „plavaca“.