Partizan i Crvena zvezda od 18 sati igraju 165. večiti derbi i crno-beli su vodili na poluvremenu 1:0, strelac je bio Bibras Natho.

Gosti su bili bolji na stadionu u Humskoj, Zvezda je ređala i promašilava šanse. Pokušavali su Luis Dioni, Mirko Ivanić, pa i Seku Sanogo pred odmor, dok je Aleksandar Katai udarce glavom pogodio prečku.

Do tada je golman Aleksandar Popović čuvao 0:0, da bi u 36. minutu Partizan poveo. Bio je to trenutak inspiracije Bibrasa Natha.

Izraelski vezista je sve sam uradio, sa desnog krila ušao je u sredinu i levom, slabijom nogom snažno šutirao u bliži ugao nemoćnog Borjana za 1:0.

Od tog trenutka su crno-beli do odmora bili bolji, zavladala je panika u odbrani Zvezde i malo je nedostajalo da Natho opet zatrese mrežu u 40. minutu, ali su ga Eraković i Sanogo u poslednjem trenutku izblokirali.