Nova sezona,a satre navike Aleksandra Mitrovića da trese mreže rivala

Aleksandar Mitrović je postigao prvi gol ove sezone, i to u polufinalu Superkupa Saudijske Arabije.

Srpski napadač je protivničku mrežu zatresao u 90. minutu i tako svom timu omogućio da izbegne poraz od Al Ahlija.

Gosti su stigli do vođstva u 66. minutu kada se Roberto Firmino upisao u strelce, dok je izjednačujući pogodak za Al Hilal postigao upravo Mitrović.

Salem Al Davsari je sjajno centrirao sa levog krila, da bi Mitrović u svom stilu glavom zatresao protivičku mrežu i ovaj susret uveo u penal-seriju.

U penal seriji su bili bolji i sa 4:1 obezbedili plasman u finale. Sjajni izvođači su bili i Mitrović i Sergej Milinkovič-Savić koji je postigao odlučujući penal dok je za goste samo Firmino bio precizan.