Fudbaleri Sevilje pobedili su Real Sosijedad sa 3:2 u 18. kolu španske La Lige, het-trikom Jusefa En-Nezirija.

Prvih 15 minuta bilo je vrlo uzbudljivo i viđena su čak četiri gola. Sevilja je povela pogotkom En-Nezirija već u četvrtom minutu.

Samo minut kasnije Dijego Karlos nespretnom intervencijom postiže, ruku na srce, lep autogol za 1:1.

Dva minuta kasnije opet je u prednosti bila Sevilja posle drugog gola En-Nezirija, da bi Sosijedad izjednačio u 14. minutu pogotkom Aleksander Ajzaka.

Na odlučujući pogodak se čekalo do drugog poluvremena i 46. minuta. Lukas Okampos je bio u ulozi asistenta, Neziri je nastavio da „puca“ iz svih oružja i Sevilja je sačuvala prednost do kraja.

Sa tri boda sa svog Ramon Sančez Pishuana, Sevilja se umešala u borbu za Ligu šampiona i sada je na šestom mestu sa 30 bodova, koliko ima i petoplasirani Sosijedad.