Fudbaler Sevilje Dijego Karlos za sekund je prevario i sopstvenog golmana da igra napad, a ne odbranu.

On je u prvom meču dana, u 18. kolu La Lige postigao verovatno jedan od najefektnijih autogolova koje ste skorije videli.

Igrao se tek peti minut meča, Sevilja je vodila 1:0 pogotkom Jusefa En Nezirija i delovalo je kao idealan start utakmice za domaći tim.

Sosijedad je pritisnuo zadnju liniju rivala Karlos je dobio loptu na oko 25 metara od svog gola i probao je da spreči protivnika da dođe do nje.

Šutnuo je loptu u parabolu i lobovao svog golmana poput vrsnog špica. Već posle 16 minuta igre u prvom poluvremenu na semaforu je pisalo 2:2.

En Neziri u sedmom minutu vratio prednost domaćinu na Ramon Sančez Pishuanu, a Šveđanin Aleksander Ajzak je ponovo vratio stvari na početak u 14. minutu.