Fudbaleri Fjorentine su sa 3:1 savladali ekipu SPAL na gostovanju u poslednjoj utakmici aktuelne sezone.

Tim iz Firence je poveo u 30. minutu preko Afreda Dankana koji je uspeo da prosledi loptu u donji levi ugao.

Devet minuta kasnije izjednačenje je doneo Marko D’Alesandro, kome je akciju za gol pripremio Matija Valoti.

Čuvar mreže Pjetro Teračijano u tom momentu nije imao šansu da odbrani, ali je to učinio dva minuta kasnije.

Potencijalni reprezentativac Srbije Nenad Tomović je uputio divan šut, međutim golman Fjorentine je bio na visini zadatka.

U 54. minutu je priliku da dovede svoj tim u vođstvo imao Dušan Vlahović, ali je bio neprecizan glavom.

Do promene rezultata je došlo tek u 89. minutu, kada je Kristija Kuame realizovao centaršut Erika Pulgara iz kornera.

U trećem minutu nadoknade vremena Kevin Bonifaci je skrivio jedanaesterac koji je potom realizovao asistent prethodnog gola.

Tomović je za SPAL odigrao celu utakmicu, kao i Nikola Milenković za Fjorentinu.

Vlahović je bio na terenu do 65. minuta, a priliku da zaigra dobio je i Aleksa Terzić, mladi bivši levi bek Crvene zvezde.