Fudbaleri Evertona savladali su Barnli u meču 4. kola Premijer lige na svom terenu rezultatom 3:1 posle preokreta.

Kako tokom prvih 45 minuta nije bilo previše uzbuđenja, kada je Ben Mi u 53. minutu pogodio mrežu domaćeg sastava nakon što je odlično ispratio centaršut i sa peterca loptu zakucao u gol, činilo se da bi Everton po prvi put u sezoni mogao da ostane bez bodova.

No, „karamele“ od početka sezone imaju status hita prvenstva Engleske, i to su opravdali za samo sedam minuta.

Prvo je Majkl Kin u 60. minutu poravnao na 1:1 udarcem glavom iz kaznenog prostora, da bi preokret stigao zahvaljujući momentu inspiracije Androsa Taunsenda. Prelep šut sa oko 25 metara ostavio je čuvara mreže Barnlija nemoćnog. Tek što su krenuli sa centra gosti su morali da ponove istu stvar, pošto je neuspeli napad otvorio prostora za kontru, usledio je pas u prostor za Demarala Greja kom nije bilo teško da pogodi gol rivala.

Na kraju, 3:1 i 10. bod Evertona za četvrto mesto na tabeli, a s obzirom na to da igraju sjajno, i ne iznenađuje to što sve veći broj navijača tima sa Gudisona veruje da bi na ovom stadionu naredne sezone mogla da bude igrana i Evropa. Sa druge strane, Barnli očekuje teška borba za opstanak, s obzirom na to da posle četiri kola imaju samo jedan osvojen bod i uz Norič i Njukasl zauzimaju samo dno tabele.