Fudbaleri Evertona pobedili su Arsenal u meču 15. kola Premijer lige sa 2:1.

Totalno neizvestan meč rešen je tek u sudijskoj nadoknadi, a Arsenal je još jednom pokazao boljke zbog kojih već dugo kuburi u Premijer ligi.

„Tobdžije“ su povele u samoj završnici prvog poluvremena, golom Martina Edegora na asistenciju Kierana Tirnija.

Edegor je veoma lepo volejem savladao golmana Evertona da bi na pauzu Arsenal otišao sa 1:0.

Neposredno pre toga, Rišarlison je imao šansu za Everton, zatresao je mrežu i VAR mu je pokvario planove i poništio gol zbog ofsajda.

Igrao se 58. minut kada je Rišarlison još jednom poslao loptu iza leđa Arona Ramsdejla i opet ga je VAR frustrirao, pokazavši da je i ovog puta, posle pasa Dukurea, ofsajd bio minimalan.

Ipak, „treća je bila sreća“, pa je u 79. minutu Rišarlison glavom pokupio odbitak od prečke i smestio je loptu u mrežu za 1:1.

Konačan rezultat postavio je Grej u drugom minutu sudijske nadoknade, nakon što je prošao iza leđa Tomijasua i pogodio od stative.

Gledajte Premijer ligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Premijer lige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

Everton posle ove pobede ima 18 bodova na 12. mestu Premijer lige, dok je Arsenal sa 23 boda na sedmom mestu.