Špic fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Vlahović zablistao je i u Ligi šampiona u dresu Juventusa.

Štaviše, bio je najzaslužniji za to što je Juventus i sa igračem manje uspeo da preokrene rezultat u drugom kolu elitnog takmičenja.

Lajpcig je poveo u 30. minutu golčinom od prečke Benjamina Šeška, a Juve je put preokreta krenuo u 50. minutu.

Andrea Kambijaso je tada pronašao Vlahovića za prvi od dva gola srpskog igrača, kada je Dušan sjajno i sa mnogo osećaja potkačio loptu vrhom levog stopala za 1:1.

Lajpcig je potom u 65. minutu iz olako dosuđenog penala zbog igranja rukom, preko Benjamina Šeška vratio prednost.

Da sve po Juventus bude gore, isključen mu je prvi golman Mikele Di Gregorio samo pet, šest minuta ranije zbog igranja rukom van šesnaesterca.

Ukratko, Juveu je trebalo čudo i to čudo se opet zvalo Vlahović. Dušan je u 68. minutu uzeo loptu na polovini Lajpciga, ona je otišla do Franciska Konseisaa.

Konseisao je odmah produžio pas za Dušana koji je već krenuo da trči napred i Vlahović je posle nekoliko koraka raspalio po lopti levicom i pogodio sam ugao gola Lajpciga.

Konseisao je nakon toga i sam izveo majstoriju, driblingom je prošao kroz dvojicu igrača nemačkog tima pre nego što je plasirao loptu u mrežu za 3:2 u 82. minutu.

BONUS VIDEO: Gol Bonifejsa za pobedu 4:3