Dušan Tadić Foto: SERGEI GAPON / AFP / Profimedia

Šteta.

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su u gostima ekipu Istanbula rezultatom 5:1 u meču 19. kola turske Superlige.

U gostujućoj ekipi briljirao je Čengiz Under, koji je postigao četiri gola za svoj tim. On se upisao u strelce u šestom, 34, 44. i 46. minutu, a peti gol za Fener postigao je Edin Džeko u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

PROIČITAJTE JOŠ

Kapiten srpske reprezentacije Dušan Tadić bio je starter u ekipi Fenerbahčea, a imao je priliku da se upiše u strelce u 63. minutu sa penala. Međutim, njegov udarac sa 11 metara je zaustavio golman Istanbula Alp Arda.

Srpski fudbaler je potom zamenjen u 77. minutu. Jedini gol za Istanbul postigao je Muamer Sarikaja u 32. minutu.

Fenerbahče se nalazi na prvom mestu na tabeli turske Superlige sa 47 bodova, a u narednom kolu na svom terenu dočekaće Konju.

Istanbul je poslednji na tabeli turskog šampionata sa samo pet bodova, a ovaj klub u narednom kolu gostovaće Adani.

BONUS VIDEO Al-Hilal – Al-Tavon 2:0 (Mitrović)