dusan tadic asistencija ajaks az alkmar

Fudbaleri Ajaksa pobedili su PSV iz Ajndhovena sa 5:0, a u strelce se upisao i Dušan Tadić, koji je dvaput bio i asistent.

Kapiten „Kopljanika“ je zatresao mrežu u nadoknadi vremena kada je samo potvrdio već ubedljiv i važan trijumf u holandskom derbiju

.

Ajaks je pobedom pobegao najbližem pratiocu na tabeli, pošto amsterdamski klub sada ima 25 bodova, a onaj iz Ajndhovena ima 21.

Tadićev tim je poveo golom Stivena Bergujsa u 19. minutu, a asistirao mu je upravo srpski fudbaler.

Dušan je poslao povratnu loptu po zemlji sa leve strane, tamo je bio Bergujs i zakucao je loptu u mrežu za 1:0.

„Dizne“ Ajaksa otvorile su se tek u nastavku meča. Sebastijen Ale je u 56. minutu postigao drugi gol, a Tadić je opet bio asistent.

Prihvatio je loptu na levoj strani iz kornera, odmah je po njoj raspalio i podigao je za Alea, a Sebastijen je znao kako da upotrebljiv centaršut sprovede do mreže.

Na 3:0 povisio je Brazilac Antoni na dodavanje Alea u 66. minutu, za „poker“ se pobrinuo Davi Klasen u 76. minutu.

Već tada je bilo više nego jasno da će Ajaks odneti sav plen iz ovog meča, pa je Tadić pored dve asistencije pogodio i mrežu.

Igrao se 91. minut kada je dobio loptu iz odbrane kroz sredinu i po zemlji, istrčao je do kraja, obišao golmana PSV-a i lagano plasirao u mrežu za konačnih 5:0.

BONUS VIDEO: Liverpul ponižava Junajted, dao četiri gola za poluvreme