Fudbaleri Ajaksa deklasirali su Rodu već u prvom poluvremenu sa 4:0, a prvi pogodak na susretu delo je našeg Dušana Tadića.

Nakon duge i lepe akcije na asistenciju Sina Klajbera nije mu bilo teško da zatrese mrežu iz peterca.

Kapiten Ajaksa je ove sezone na 19 mečeva za „kopljanike“ postigao 12 golova i namestio još sedam.

Odigrao je više od 1.492 minuta i pokazao zbog čega je i dalje aktuelni nosilac Zlatne lopte Fudbalskog saveza Srbije za najboljeg fudbalera zemlje.

Do poluvremena je Ajaks u potpunosti deklasirao Rodu, a golove su postigli još i Klas Jan Huntelar u 22. i 32. minutu, te Zakaria Labjad u 30. minutu. U prošlom kolu je Ajaks slavio u ludom meču sa Utrehtom sa 5:4 i deluje da su napadači posebno inspirisani u ovom delu sezone jer je prethodno stradao i Utreht sa 4:0.