Fantastično.

Dejan Joveljić je partijom protiv Ostina u okviru američke MLS lige ispisao istoriju najjačeg fudbalskog takmičenja u Sjedinjenim Američkim Državama.

On je na terenu proveo 33 minuta, i za to vreme je postigao dva gola, dva puta asistirao, a njegov Los Anđeles Galaksi je slavio sa 4:1.

Nije krenulo dobro za Galaksi, pošto su od 53. minuta gubili sa 1:0 golom Dijega Fagundeza, ali je nešto više od pola sata pre kraja meča trener ekipe iz „grada anđela“ poslao bivšeg fudbalera Crvene zvezde i Ajntrahta na teren, i ubrzo dobio ono što je želeo.

Četiri minuta na terenu bilo je dovoljno da asistira petom čuvenom Čičaritu, potom je u 64. iskoristio kiks odbrane tima iz Teksasa i loptu zakucao u mrežu, da bi do kraja prvo u 88. još jednom pogodio gol, a zatim u 90. minutu asistirao Efrajnu Alvarezu za 4:1.

Joveljić je tako postao prvi fudbaler u istoriji MLS-a koji je učestvovao kod četiri postignuta pogotka, iako je meč počeo na klupi za rezervne igrače.