Navijači Sent Etjena napravili su skandal u završnici sezone u Ligi 1.

Fudbaleri Sent Etjena poraženi su od Oksera u meču za ostanak u elitnom rangu francuskog šampionata posle penala.

Obe utakmice su završene sa po 1:1, pa su penali odlučili da Okser izađe kao pobednik.

U drugom meču je Okser poveo sa 1:0 golom Hamze Sahija u 51. minutu, domaćin je na stadionu „Žofri Gišar“ izjednačio pogotkom Mahdija Kamare u 76. minutu.

Sent Etjen nije mogao više od toga, pošto je i posle produžetaka ostalo 1:1 i pristupilo se penalima, u kojima je promašio Rijad Budebuz već u prvoj seriji i poslao svoj tim u drugu ligu.

To je razbesnelo navijače Sent Etjena koji su utrčali na teren i počeli da jure fudbalere i gađaju ih bakljama.

Policija je morala da reaguje i upotrebi suzavac da bi rasterala huligane, a Sent Etjen je već nekoliko puta ove sezone kažnjavan zbog ispada svojih navijača.

Inače, Okser se u elitni rang takmičenja vraća prvi put posle deset godina, dok se Sent Etjen seli u drugi rang takmičenja prvi put posle 2004.

BONUS VIDEO: Notingem Forest posle 23. godine se ponovo nalazi u Premier ligi