Aleksandar Dragović, Foto: Starsport

Zvezda razbila Novi Pazar, prvenac najvećeg pojačanja

Crveno-beli su bili ubedljivi od samog starta i za 20. minuta rešili sve dileme. Strelci su bili Dragović u 3. minutu, Katai u 16, Sanogo u 20. i Dioni iz penala u 68. minutu meča.

Krenula je Zvezda od starta ofanzivno sa namerom da izbegne bilo kakvu dramu na tradicionalno neugodnom gostovanju.

Vrlo brzo se ta ofanziva isplatila.

Crveno-beli su imali korner u trećem minutu, a na centaršut je najbolje reagovao Dragović koji je pomalo smetenu odbranu domaćih iznenadio i poslao loptu u mrežu za svoj prvenac u redovima šampiona Srbije.

To je skinulo pritisak sa leđa ekipe Dejana Stankovića koja je igrala tečno i konstantno napadala. Prvo je veliku šansu propustio Mirko Ivanić jer je Vujanac skinuo prvi zicer u nizu koji su usledili do kraja meča.

Ipak, samo tri minuta kasnije, Katai je majstorski izveo slobodan udarac i duplirao prednost svog tima.

Tada je već bilo jasno da će crveno-beli lako rešiti ovaj susret, a već u 20. minutu je usledio novi projektil sa distance.

Sanogo je odlično šutirao i doneo velikih 3:0. Do poliuvremena su gosti imali još jednu veliku priliku preko Katai, ali je ostala prednost iz 20. minuta.

U nastavku meča su obojica trenera napravili izmene, a Stanković je šansu dao mladom Staniću i Rišairu Živkoviću.

Posle početne inicijative Pazaraca, Crvena-Zvezda je sa nekoliko munjevitih napada otklonila sve dileme. Prvo je Kanga pokuša sa distance, nakon čega je odličnu priliku imao Živković, ali je golman domaćih ponovo bio sjajan.

Alkesandar Katai, Foto: Starsport

Ipak, u 65. minutu Dioni je iskoristio brzinu i naterao Vujanca da ga obori i tako je iznudio penal.

Francuz je izveo najstrožu kaznu po želji Dejana Stankovića, ali je njegov udarac Vujanac odbranio. Posle gledanja VAR-a se ispostavilo da golman domaćih nije bio sa obe noge na gol linij, pa je Dioni iz drugog pokušaja uspeo da se upiše u listu strelaca.

Do kraja meča je Kanga bio blizu da postigne gol iz slobodnog udarca, ali je za malo bio neprecizan.

Crveno beli su tako napravili dobru uvertiru za gostovanje Ludogorecu u okviru drugog kola Lige Evrope.

Superliga Srbije, 11. kolo

Novi Pazar – Crvena zvezda 0:4 (0:3)

(Dragović 3, Katai 14, Sanogo 20, Dioni 68p)

18.00 Metalac – Radnički Kragujevac

20.15 Partizan – Spartak

TSC Bačka Topola – Vojvodina 1:0 (0:0)

(Rajković 48)

Kolubara – Radnički Niš 2:3 (1:1)

(Andrić 41, Filipović 60 – Mitrović 29 i 50, Vujadinović 77)

16.00 Voždovac – Mladost

18.00 Proleter – Napredak

20.00 Čukarički – Radnik

Stadion: Gradski stadion u Novom Pazaru.  Gledalaca: Meč se igra bez gledalaca. Sudija: Lazar Lukić.

Novi Pazar: Vujanac, Vlajković (od 72. Parađina), Kojčić, Pavišić, A. Islamović, S. Islamović (od 46. Džamaludinov), Lončar, Delimeđac (od 67. Kalezić), Ratković, Nikčević (od 46. Zimonjić), Aganspahić.

Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić, Sanogo (od 69. Petrović), Falko, Ivanić (od 46. Stanić), Kanga (od 73. Nikolić), Katai (od 46. Živković), Dioni 9od 74. Lazetić).

Mogli ste uživo da ispratite sve detalje u našem blogu uživo

KRAAAAAJ Ubedljiva pobeda Crvene zvede

Nije želeo sudija Lukić da bespotrebno produžava ovaj mečč. Crvena zvezda je bez problema došla do nova tri boda.

90′ Lukav pokušaj Zvezde, Falko dva puta blizu gola

Kanga je izveo dva kornera za redom, ali je umesto u kazneni prostor vraćao loptu na ivicu šesnaesterca pa kje gađao Falko, ali zamalo neprecizan.

82′ Kanga zamalo do gola

Sjajno je izveo slobodan udarac zvezdin vezista, ali je lopta prohijala pored stative.

68′ Ponovljen penal, Dioni ipak pogađa

Dioni je dobio novu priliku jer je VAR utvrdio da je Vujanac izašao sa obe noge van gol linije i ovoga puta je bio mnogo sigurniji.

66′ Nema gola, Vujanac odbranio penal

Dobio je Dioni dozvolu od Dejana Stankovića da izvede penal, ali je njegov udarac odbranio Vujnac koji je zaslužan za izbegnutu katastrofu.

65′ Penal za Zvezdu

Falko je sjajno uposlio Dionija koji je bio brži od golmana Novog Pazara, koji ga je rukama oborio i sudija je pokazao na belu tačku.

63′ Velika šansa za Rišaira Živkovića

Iznenada se ukazala šansa Živkoviću koji je odlično prihvatio loptu i sa penala šutirao u donji levi ugao golmana Novog Pazara, ali je Vujanac majstorski još jednom odbranio.

60′ Sjajan udarac Kange

Prošao je mladi Stanić i doturio loptu Kangi koji sa oko 20 metara šutira spoljnom iz prve, a prelep udarac uspeva da obrani Vujanac.

52′ Džamaludinov testirao golmana zvezde

Pokušao je rezervista udarcem iz velike daljine, ali za sada nema drame pred golom Popovića koji je dobro zaustavio udarac.

50′ Dobar napad Novog Pazara

Aganspahić je uspeo da iznenadi odbranu Zvezde i uđe iza leđa, ali je Rodić uspeo na vreme da interveniše.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Po dve izmene na obe strane. Stanković je dao šansu Živkoviću i Staniću, dok su šansu u Novom Pazaru dobili Džamaludinov i Zimonjić.

45+2 RATKOVIĆ IZBORIO KORNER

Pazarci su stigli do kaznenog prostora Crvene zvezde, Ratković je pokušao, ali izborio je samo korner

44′ ŽUTI KARTON SANOGU

Bez kartona nije moglo da prođe, Sanogo ne štedi protivničke igrače, sa istim stavom igra i u Novom Pazaru

41′ IVANIĆ ZABRINUO STANKOVIĆA

Ivanić je zatražio lekarsku pomoć, izašao je van terena, ali na sreću trenera Dejana Stankovića brzo se vratio u igru, tako da šef struke ne mora da strahuje da li će na njega moći da računa u narednom duelu sa Ludogorecom u Ligi Evrope.

35′ VLAJKOVIĆ ŠUTIRAO NA GOL ZVEZDE

Pokušali su Pazarci da priprete gostima nakon što su čini se uz faul oduzeli loptu Dioniju, ali Vlajković nije šutirao precizno.

32′ ZATIŠJE U PAZARU

Osim pauze od dva minuta ništa se specijalno nije desilo u Novom Pazaru, igrači su se osvežili, ali tempo je malo opao.

20′ GOOOL, SANOGO ZA 3:0

Crvena zvezda gotovo svaku priliku koristi i postiže golove. Sanogo je prihvatio povratnu loptu i sa distance je smestio iza leđa golmana Vujanca

14′ GOOOOL, KATAI OPET POGODIO – 2:0

Aleksandar Katai je fenomenalno izveo slobodan udarac, prebacio je živi zid i pogodio ugao gola Pazaraca.

11′ PRETI I NOVI PAZAR

Pokušali su domaći da se domognu šesnaesterca Crvene zvezde, ali se nisu najbolje razumeli Aganspahić i Ratković, pa je lopta otišla pored gola

8′ NOVA ŠANSA ZA ZVEZDU

Katai je uposlio Ivanića, ovaj je izašao ispred golmana Vujanca, ali je ovaj odlično intervenisao.

3′ GOOOL, ZVEZDA VODI 1:0

Dioni je prosledio loptu glavom do Dragovića, koji je glavom skrenuo loptu u mreži Pazaraca

2′ MEČ BEZ PUBLIKE

Utakmica se igra bez prisustva publike, jer je Gradski stadion ostao zaključan za publiku zbog kazne koju je klub dobio posle meča sa Partizanom

1′ POČELA JE UTAKMICA U NOVOM PAZARU