Fudbaleri Brentforda savladali su Reding rezultatom 3:1 u zaostalom meču 24. kola engleskog Čempionšipa.

Ne planira ekipa Brentforda da se zaustavi, došli su i do 21. utakmice u nizu bez poraza, i to nakon preokreta na uktamici protiv Redinga koji sa klupe predvodi Veljko Paunović.

Reding je stigao do prednosti preko Lukasa Žoaa sa penala u 24. minutu utakmice, da bi Džoš Dasilva u 36. minutu doneo izjednačenje nakon prve asistencije Ajvana Tonija na meču.

Tak rezultat bio je na snazi sve do 86. minuta, kada je Ajvan Toni na sjajan način „spustio“ loptu Dasilvi, koji je postigao svoj drugi gol na meču, a potom je Toni dva minuta kasnije iskoristio šok domaćih i pogotkom doneo 3:1 i trijumf svom sastavu.

Reding je tako došao do prvog mesta na tabeli, sa dva boda više od drugoplasiranog Noriča (55), a tri od Svonsija (53), dok je Reding nakon 28 mečeva na sigurnom petom mestu sa 48 bodova, osam više od sedmoplasiranog Midlzbroa, prvog ispod „crte“ koja vodi u plej-of za plasman u Premijer ligu.