Fudbaleri Čelsija pobedili su sa 3:0 gradskog rivala Totenhem u okviru poslednjeg meča petog kola Premijer lige.

U prvom poluvremenu viđena je ravnopravna borba, ali drugi period bio je u potpunosti u znaku „plavaca“.

Čelsi je preuzeo inicijativu u potpunosti, a to se ubrzo odrazilo i na rezultat.

Prvo je u 49. minutu mrežu „pevaca“ zatresao Tijago Silva, nakon centaršuta iz kornera koji je uputio Markus Alonso.

„Plavci“ su ubrzo povećali prednost i to preko Kantea, koji je ušao na početku drugog poluvremena.

Sudbinu Totenhema zapečatio je Antonio Ridiger, golom u nadoknadi utakmice, kojim je postavljen i konačan rezultat.

Totenhem je na pet utakmica postigao samo tri gola, a u strelce se još uvek ove sezone u Premijer ligi nije upisao Hari Kejn.

Čelsi se ovom pobedom izjednačio sa Liverpulom i Mančester junajtedom na vrhu tabele sa 13 poena.