Plavci žele trofej u kupu ove sezone

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u polufinale FA kupa, pošto su u četvrfinalu bili bolji od Midlsbroa i to na gostujućem terenu rezultatom 2:0.

Meč je rešen već u prvom poluvremenu, kada su londonski „plavci“ postigli oba gola.

Prvi je bio delo Romaleua Lukakua u 15. minutu, da bi prednost udvostručio Hakim Zijeh u 31. minutu.

Asistencije za oba gola imao je engleski vezista Mejson Maunt.

Čelsi je tokom celog meča bio bolji rival, koji je diktirao tempo. Timo Verner je u drugom poluvremenu mogao dodatno da uveća prednost, ali su njegova dva pokušaja osujećena.

Najbolju šansu za domaće propustio je Koburn pred sam kraj utakmice, ali ipak nije uspeo da se upiše u strelce i „zakuva“ poslednjih nekoliko minuta.

Čelsi sada čeka protivnika u polufinalu, a ostali parovi četvrfinala su Kristal Palas – Everton (nedelja 13.30), Sautempton – Mančester siti (nedelja 16 sati) i Notingem Forest – Livepul (nedelja 19 sati).