Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili suna gostovanju ekipu Hofenhajma sa 3:2, u utakmici 20. kola Bundeslige.

Erling Holan je doveo goste u prednost golom u šestom minutu, a do kraja poluvremena je izjednačio Andrej Kramarić, pogotkom u prvom minutu nadoknade.

U nastavku Marko Rojs vraća Dortmund u vođstvo u 58. minutu, a igrač Hofenhajma David Raum osam minuta kasnije postiže autogol.

Konačan rezultat postavio je Žoržinjo Ruter u 77. minutu.

Borusija Dortmund je druga na tabeli sa 43 boda, tri manje od vodećeg Bajerna, uz utakmicu više, dok je Hofenhajm šesti sa 31 bodom.

Bajer Leverkuzen je na svom terenu pobedio Augsburg sa 5:1.

Karim Belarabi je postigao vodeći gol za Bajer u devetom minutu, dok je Musa Dijabi u 24. minutu povećao prednost.

Arne Majer je u 63. minutu smanjio rezultat, da bi zatim usledila još dva gola Dijabija u 65. i 69. minutu, dok se u strelce za domaći tim upisao i Lukas Alario u 81. minutu.

Bajer je treći u Bundesligi sa 35 bodova, a Augsburg je na 16. mestu sa 19 bodova.

Union Berlin je na gostovanju savladao Borusiju Menhengladbah sa 2:1.

Gosti su poveli preko Maksa Krusea, koji je u 18. minutu bio precizan sa penala, a izjednačio je Kuadio Kone u 40. minutu.

Kruse je svojim drugim golom u 84. minutu doneo sva tri boda gostima.

Tim iz Berlina se nalazi na četvrtom mestu sa 34 boda, dok je Menhengladbah na 12. mestu sa 22 boda.

Frajburg je na domaćem terenu bio bolji od Štutgarta sa 2:0. Domaći tim je poveo autogolom Hirokija Ita u 37., a konačan ishod je postavio Kevin Šade u 72. minutu.

Na tabeli Bundeslige Frajburg zauzima peto mesto sa 33 boda, a Štutgart je u zoni ispadanja, na 17. mestu sa 18 bodova.

Grojter Firt je na svom terenu pobedio Majnc sa 2:1, i tako je došao do druge pobede u sezoni.

Domaći tim je vodio sa 2:0 preko Džeremija Dudžjaka u 12. i autogolom Štefana Bela u 66. minutu.

Rezultat je do kraja smanjio Karim Onisivo u trećem minutu nadoknade.

Majnc je 10. sa 27 bodova, a Grojter Firt je poslednji, 18. sa 10 bodova.