Fudbaleri Aston Vile pobedili su u gostima ekipu Evertona sa 1:0, u utakmici 23. kola Premijer lige.

Jedini gol na meču postigao je Emilijano Buendija u trećem minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu. On je mrežu Evertona pogodio glavom posle kornera i asistencije Luke Dinja.

Dinj, koji se prošle nedelje iz Evertona preselio u Aston Vilu, radovao se sa svojim novim saigračima ispred tribine sa navijačima kluba iz Liverpula i samo nekoliko sekundi posle gola pogođen je flašom u glavu koja je bačena sa tribina.

Aston Vila je upisala osmu pobedu u šampionatu i trenutno je deseta na tabeli Premijer lige sa 26 bodova, dok je Everton i dalje na 16. poziciji sa 19 bodova.

Ekipa Stivena Džerarda će naredni meč u Premijer ligi 9. februara kada će na svom terenu dočekati Lids, dok će Everton dan ranije gostovati Njukaslu.