Fudbaleri Elčea i Osasune odigrali su nerešeno 2:2 u utakmici 15. kola španske Primere.

Gosti iz Pamplone stigli su u vođstvo već posle deset minuta preko Rubena Garsije, da bi Fidel Čaves na samom startu drugog poluvremena postigao izjednačujući gol.

Lepa akcija gostiju u 64. minutu donela je novu prednost nakon što je Ruben Garsija asistirao Darku Brašancu koji je postigao drugi gol u sezoni.

Osasuna do kraja nije uspela da sačuva prednost jer je Gvido Kariljo u 78. minutu izjednačio na 2:2, a gosti su u trećem minutu nadoknade ostali sa deset igtača nakon isključenja Iniga Pereza.

Osasuna posle 15. kola ima 12 bodova i nalazi se na 19. mestu, dok je Elče na 16. mestu sa 15 osvojenih bodova.

Neporažena na gostovanju ostala je i ekipa Sevilje koja je golom Susa u 81. minutu pobedila Valensiju sa 1:0.

Nemanja Gudelj ušao je u igru u 86. minutu u ekipi Sevilje, dok su španski mediji preneli da Uroš Račić zbog bolesti nije bio u kombinaciji za tim Valensije.