Fudbaleri Borusije Dortmund remizirali su sa Seviljom sa 2:2 (1:0) i tako su ukupnim rezultatom 5:4 izborili mesto u četvrtfinalu Lige šampiona.

Kao što smo već navikli kad igra Borusija, apsolutno prvo ime meča bio je Erling Braut Holan.

Postigao je dva pogotka protiv Sevilje (još dva u prvom susretu u Španiji) i tako sa 20 pogodaka postao igrač sa najviše postignutih golova u ovom takmičenju od kada je septembra 2019. godine debitovao (Robert Levandovski ima 19).

Postao je najmlađi igrač koji je postigao golove na šest uzastopnih mečeva u evropskoj eliti (20 godina i 231 dan), i postavio je novi rekord Lige šampiona.

Bilo mu je potrebno samo 14 mečeva da dođe do 20 golova, a prethodni najbolji rezultat držao je Hari Kejn sa 24!

Reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj nije ulazio u igru, iako se nalazio na klupi Sevilje.

Pogodak za španski tim postigao En Nesiri sa bele tačke nakon što je Emre Džan napravio penal.

I kada se činilo da će Nemci rutinski privesti meč kraju En Nesiri je još jednom bio precizan za 2:2. Ovog puta nakon asistencije Ivana Rakitića sa desne strane kada je glavom zakucao loptu iza leđa golmana Hica u šestom minutu sudijske nadoknade!

Sevilja je tada krenula hrabro napred, sudija Čakir je dozvolio da se igra i minut više od nadoknade od šest minuta. Sevilja je kombinovala sa petoricom fudbalera u kaznom prostoru rivala, ali na kraju nije uspela da savlada Hica još jednom.