EPA-EFE/Zsolt Czegledi

Fudbaleri Olimpijakosa plasirali su se u osminu finala Lige konferencija, pošto su u revenš meču u Budimpešti pobedili Ferencvaroš sa 1:0.

Olimpijakos je istim rezultatom slavio i u prvom meču u Atini.

Strelac pobedonosnog gola za Olimpijakos na revanš meču bio je Ajub El Kaabi iz penala u 45. minutu.

Ovaj poraz Ferencvaroša znači da su se od Lige konferencija oprostili trener Dejan Stanković i napadač Aleksandar Pešić.

Plasman u osminu finala obezbedio je i Molde, pošto je u gostima deklasirao Legiju sa 3:0. Molde je u prvom meču na svom terenu slavio sa 3:2.

Strelci za Molde bili su Frederik Gulbrandsen u drugom i 67. i Eirik Heštad u 20. minutu.

Na terenu je svih 90 minuta proveo Radovan Pankov, ali je bio deo poraženog tima.

Šturm je u gostima pobedio Slovan iz Bratislave sa 1:0, i plasman u narednu rundu obezbedio ukupnim rezultatom 5:1.

Odlučujući gol postigao je Mika Bieret u 52. minutu.

To znači da Milan Borjan ponovo nije sačuvao mrežu, te se i on oprostio od Lige konferencija.

Rojal Union iz Belgije je u Frankfurtu napravio iznenađenje i pobedio Ajntraht sa 2:1.

U prvom meču bilo je 2:2, pa je belgijska ekipa plasman u narednu rundu izborila ukupnim rezultatom 4:3.

Strelci za belgijsku ekipu bili su Kameron Puertas u 47. i Denis Ekert Ajensa u 80. minutu. Utešni gol za Ajntraht postigao je Dina Ebimbe u 88. minutu.