Mihajlović se ljuti na sudije na meču Bolonja - Đenoa
Siniša Mihajlović besan na sudije, Foto: EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Trener Bolonje Siniša Mihajlović pokazao je vatrenu stranu svog karaktera u finišu meča Bolonje i Đenoe.

Meč petog kola italijanske Serije A završen je nerešeno 2:2, a Mihajlović nije završio meč na klupi jer je isključen zbog protesta i svađe sa sudijama.

Sva četiri gola postignuta su u drugom poluvremenu. Prvo je Aron Hiki pogodio mrežu Đenoe u 49. minutu, zatim je Matija Destro izjednačio u 55.

Marko Arnautović, austrijski internacionalac i skorašnje pojačanje Bolonje realizovao je penal u 85. minutu, ali je onda na isti način Domeniko Krišito postavio konačan rezultat u 90. minutu.

Upravo situacija koja je prethodila tom penalu je razbesnela Mihajlovića.

Kevin Bonifaci je izgubio ravnotežu i naleteo je na Jaju Kalona koji je pao u šesnaestercu, a Krišito je bio siguran.

Sudija Frančesko Forno je tako odredio tok meča posle kog su ekipe podelile po bod, pa ih sada Bolonja ima osam, na sedmom mestu Serije A.

Đenoa je na 14. mestu sa četiri boda. Treba napomenuti da je u završnici ovog susreta veliku šansu imao i Rikardo Orsolini, ali mu je golman Salvatore Sirigu odbranio, pa se Miha i Bolonja nisu radovali trijumfu koji bi ih pogurao bar privremeno do mesta koja vode u Ligu šampiona.