Memfis Depaj, Foto: EPA-EFE/TONI ALBIR

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu ekipu Hetafea sa 2:1, u meču trećeg kola španske lige.

Katalonski tim je u vođstvo doveo Serđi Roberto u drugom minutu, a izjednačenje gostima doneo je Sandro Ramires u 19. minutu meča.

Gol za pobedu Barselone postigao je Memfis Depaj u 30. minutu.

Srpski fudbaleri Nemanja Maksimović i Stefan Mitrović odigrali su ceo meč za ekipu Hetafea.

Barselona je sada četvrta na tabeli Primere sa sedam bodova, dok je Hetafe na 18. mestu bez bodova.

Rajo Valjekano je na svom terenu pobedio Granadu sa 4:0 i došao do prve pobede u prvenstvu.

Domaći su poveli u četvrtom minutu golom Alvara Garsije, a prednost je udvostručio Oskar Treho u 23. minutu iz jedanaesterca. Treći gol postigao je Rendi Nteka pogotokom u 43. minutu, a konačan rezultat postavio je Santi Komesana u 58. minutu.

Osasune je pobedila na gostujućem terenu Kadiz sa 3:2.

Kadiz je poveo golom Aleksa Fernandesa u 16. minutu, a izjednačio je Kike u 60. minutu iz jedanaesterca. Novo vođstvo domaćima Fernandes je doneo u 66. minutu svojim drugim golom na utakmici, a zatim je u nadoknadi vremena Osasuna postigla dva gola i pobedila.

Prvo je izjednačio Roberto Tores iz penala u prvom minutu nadoknade, a četiri minuta kasnije asistirao je Davidu Garsiju kod pobedonosnog gola.