Fudbaleri Barselone pobedili su Atletiko Madrid sa 4:2 u meču 23. kola španske Primere na svom stadionu.

Igrači Ćavija Ernandeza nagovestili su neke bolje dane katalonskog giganta, a Barsa je igrala veoma dobro.

Meč bi bio gotovo perfektan da ga u završnih petnaestak minuta nije pokvario Dani Alves, svojim nesportskim potezom i crvenim kartonom.

Mnogo tempa i trčanja, solidno izdanje Adame Traorea, svoje minute je dobio i Pjer-Emerik Obamejang u meču u kom je zbog prigovora isključen i jedan od Ćavijevih pomoćnika.

Atletiko je na Kamp Nou poveo golom Janika Karaska na asistenciju Luisa Suareza u osmom minutu. Barsa je uzvratila na „najsuroviji“ mogući način, sa tri gola do kraja prvog poluvremena.

Izjednačio je Đordi Alba fantastičnim volejem na asistenciju Alvesa u desetom minutu, Gaviju je Traore namestio pogodak u 21. minutu, da bi Ronald Arauho u 43. pogodio za 3:1.

Njemu je za gol asistirala nova akvizija Barselone u liku Ferana Toresa. Lepa akcija koja je usledila u 49. minutu nagovestila je potop Atletika.

Alves je do tada sjajno izdanje začinio fantastičnim, snažnim udarcem po zemlji za 4:1.

Luis Suarez je postigao utešni pogodak u 58. minutu, od tada je Atletiko više od 20 minuta bio praktično bez prilike, iako je Alves dobio crveni karton u 69. minutu.

Barsa je mudro odradila posao sa igračem manje i uspela je do kraja da odigra bez previše oscilacija i drame za sigurnu pobedu.