Fudbaleri Barselone odigrali su nerešeno sa Alavesom u meču 12. kola španske Primere.

Barselona je imala šansu i za pobedu, ali se ispostavilo da katalonskom gigantu bar za sada nije pomogla „šok terapija“ i otpuštanje Ronalda Kumana.

Posle prvog poluvremena bez golova, Barsa je povela u 49. minutu golom Memfisa Depaja.

Njemu je za jedini pogodak „blaugrane“ asistirao Đordi Alba, ali se vrlo brzo sve vratilo na početak.

Tim koji sada sa klupe vodi Serđi Barhuan, jeste u drugom poluvremenu igrao bolje nego u prvom, ali je dopustio i da primi gol.

Igrao se 52. minut kada je Hoselu pronašao Luisa Riohu. Rioha je odigrao mali „slalom“ kroz odbranu Barselone, pre nego što je odložio loptu saigraču.

Hoselu se nije dvoumio i oklevao, već je loptu samo prosledio u prostor, isturio je Riohu na desetak metara kao najbližeg golu rivala, Rioha je obišao Ter Štegena i ubacio loptu u mrežu za 1:1.

Ispostaviće se da će to biti konačan rezultat meča, posle kog Barselona ima 16 bodova, a Alaves ima deset.

Barsa se nalazi na devetom mestu Primere, dok je Alaves na 16. poziciji. Podsećamo, ranije u toku dana je Sevilja trijumfom nad Osasunom (2:0) stigla Real Madrid na vrhu tabele.

Oba ta tima imaju po 24 boda. Real je do svog 24. boda stigao pobedom nad Elčeom 2:1, a u subotu je svoju utakmicu odigrala i Valensija koja je pobedila Viljareal sa 2:1.