Fudbaleri Ajntrahta odigrali su na svom terenu u Frankfurtu nerešeno 1:1 protiv Lajpciga, u utakmici desetog kola Bundeslige.

Lajpcig je poveo u 35. minutu kada je strelac bio Jusuf Poulsen, a bod domaćima obezbedio je Lukas Silva Melo Tuta u četvrtom minutu nadoknade vremena, kada mu je asistirao srpski reprezentativac Filip Kostić.

Lajpcig je osmi na tabeli sa 15 bodova. Ajntraht je u poslednje tri utakmice bez pobede, šesti put u prvenstvu odigrao nerešeno i zauzima 15. mesto na tabeli sa devet bodova.

Bajern iz Minhena je istog dana pobedio u Berlinu domaći Union sa 5:2 i zadržao je prvo mesto na tabeli.

Dvostruki strelac u pobedi Bajerna bio je Robert Levandovski, golovima u 15. minutu iz jedanaesterca i u 23. minutu. Treći gol postigao je Liroj Sane u 35. minutu, a zatim je strelac u domaćoj ekipi bio Niko Gizelman.

Četvrti gol za Bajern postigao je Kingsli Koman u 61. minutu, a zatim je pogodak za Union postigao Julijan Rajerson u 65. Konačan rezultat postavio je Tomas Miler golom u 79. minutu.

Bajern je prvi na tabeli sa 25 bodova, a Union, koji je u poslednje dve utakmice bez pobede, zauzima šesto mesto sa 16. bodova.

Borusija iz Dortmunda pobedila je na svom terenu Keln sa 2:0. Golove su postigli Torgan Azar u 40. i Štefen Tigs u 64. minutu.

Dortmund je vezao četvrtu pobedu posle koje je drugi na tabeli sa 24 boda, bodom manje od Bajerna. Keln zauzima 10. mesto sa 13 bodova.

Gledajte Bundesligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Bundeslige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

Fudbaleri Frajburga pobedili su na svom terenu Grojter Firt sa 3:1. Frajburg je poveo autogolom Simona Aste u 20. minutu, a prednost je udvostručio Nikolas Hofler u 39.

Strelac za gostujući tim bio je Džejmi Leveling u 74, a konačan rezultat postavio je Vinčenco Grifo iz jedanaesterca u 79. minutu.

Frajburg je jedina neporažena ekipa u Bundesligi i sa šest pobeda zauzima treće mesto na tabeli sa 22 boda. Grojter Firt još nema pobedu i sa jednim bodom je poslednji na tabeli.

U ostalim utakmicama Majnc je u Bilefeldu pobedio Arminiju sa 2:1, a Volfsburg je kao gost bio bolji od Bajera iz Leverkuzena 2:0.