Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu Majnc 8:1, u utakmici 25. kola Bundeslige.

Trostruki strelac bio je Hari Kejn, koji je postigao golove u 13. minutu, sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena i u 70. minutu. Kejn je prvi strelac Bundeslige sa 30 golova.

Dva gola postigao je Leon Gorecka u 20. minutu i drugom minutu nadoknade vremena, a strelci su bili još Tomas Miler u 47, Džamal Musijala u 61. i Serž Gnabri u 66. minutu.

To je bila 18. pobeda Bajerna koji je drugi na tabeli sa 57 bodova, sedam bodova manje i utakmicom više od vodećeg Bajera iz Leverkuzena. Majnc je pretrpeo 13. poraz i pretposlednji je sa 17 bodova.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su u Bremenu domaći Verder 2:1.

Dortmund je poveo golom koji je Donjel Malen postigao u 21. minutu, a prednost je udvostručio Džejdon Sančo u 38.

Konačan rezultat postavio je Džastin Njinma golom u 70. minutu.

Dortmund je posle druge vezane pobede, ukupno 13. u prvenstvu četvrti na tabeli sa 47 bodova.

Verder je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno 11. i sa 30 bodova zauzima deveto mesto na tabeli.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na svom terenu Darmštat 2:0.

Lajpcig je poveo u trećem minutu kada je autogol postigao Tomas Išervud, a konačan rezultat postavio je Kristof Baumgartner.

Posle 14. pobede Lajpcig je četvrti na tabeli sa 46 bodova, a Darmštat je poslednji sa 13 bodova, posle 16. poraza u ligi.

Fudbaleri Augsburga pobedili su kao domaćini Hajdenhajm 1:0, a jedini gol postigao je Džefri Gaueleu u 22. minutu.

Augsburg je ostvario treću uzastopnu pobedu, ukupno osmu u prvenstvu i zauzima osmo mesto na tabeli sa 32 boda. Hajdenhajm je u poslednje četiri utakmice bez pobede i posle 11. poraza je 11. na tabeli sa 28 bodova.