Još jedan kiks.

Bajern je još jednom remizirao, po treći put uzastopno rezultatom 1:1. Ovoga puta, protiv Ajntrahta iz Frankfurta.

Ekipa Juliana Nagelsmana bila je bolji rival na terenu tokom većeg dela susreta. To se dalo primetiti po broju udaraca ka golu i posedu lopte. Gosti su uputili jedan šut ka Janu Zomeru, i postigli gol.

U prvom poluvremenu Ajntraht gotovo da nije stvorio nijednu priliku za gol. Bajern je to kaznio, tačnije Liroj Sane koji je zatresao mrežu u 34. minutu na asistenciju Tomasa Milera. Drugo poluvreme Bajern nije odigrao dobro. Dopustili su više prostora gostima, koji su to iskoristili u 69. minutu preko Rendala Kolo Muanija.

Problemi za desetostrukog uzastopnog šampiona Bundeslige se nastavljaju. Bavarci su najpre remizirali protiv Lajpciga na gostovanju, što samo po sebi nije tako loš rezultat, ali onda je usledio remi na domaćem terenu protiv Kelna, kada je Bajern u samom finišu uspeo da izbori bod preko Džošuje Kimiha.

I dalje je Bajern lider Bundeslige sa 37 bodova, jedan više od Union Berlina koji je drugi.

BUNDESLIGA, 18. kolo

Frajburg – Augsburg 3:1 (2:1)

(Gregorič 13, Holer 25, Linhart 85 – Beriša 28)

Herta – Union Berlin 0:2 (0:1)

(Dekhi 44, Seguin 67)

Hofenhajm – Borusija M 1:4 (0:2)

(Bebu 80 – Hofman 12, 37, Štindl 83, Volf 90+1)

Majnc – Bohum 5:2 (3:0)

(Sung 1, Vidmer 17, Onisivo 28, 57, 88 – Kunde 70, Mašović 72)

(Soboslai 25, 49 – Furih 68 p)

BONUS VIDEO VAR poništio remek-delo: Gol „rabonom“ kakav se viđa i potez za „Puškaša“