U toku je peto kolo Bundeslige.

Fudbaleri Bajerna deklasirali su Bohum sa 7:0 na svom terenu u petom kolu Bundeslige.

Erik Maksim Čupo-Moting doveo je u prednost Bavarce već u četvrtom minutu, da bi devet minuta kasnije Hari Kejn duplirao prednost aktuelnog šampiona. Bajern nije želeo da se zaustavi na ovome te je postigao još dva gola do kraja poluvremena, najpre Matijas de Liht u 29. minutu, a potom i Liroj Sane u 38.

U drugom poluvremenu su domaći fudbaleri malo „stali na loptu“ usled velike prednosti. Nastavak se sveo na rutinsko odrađivanje posla ekipe trenera Tomasa Tuhela. Bajern je do kraja utakmice postigao još dva gola, najpre Kejn sa bele tačke u 54. minutu, potom se i Matis Tel upisao u strelce u 81, da bi konačan rezultat postavio Kejn u 88.

Bajern je trenutno prvi tim na tabeli sa 13 bodova, ali još uvek nisu završene sve utakmice u kolu.

Lajpcig je na strani minimalnim rezultatom bio bolji od Borusije Menhengladbah, Dortmund sa takođe 1:0 odneo pobedu protiv Volfsburga kod kuće, Hofenhajm je kao gost bio bolji od Union Berlina 2:0, dok je Augzburg kod kuće odneo pobedu protiv Majnca 2:1.