Fudbaleri Atletika su na svom "Vando Metropolitamo" stadionu slavili pobedu u derbiju 10. kola La Lige protiv Barselone 1:0 (1:0).

Tako je tim Dijega Simeonea nastavio seriju bez poraza, ovo im je bio osmi meč u sezoni i šesti trijumf uz dva remija, pa su sada drugi sa istim brojem bodova kao vodeći Sosijedad, ali i utakmicom manje.

U sve to, ovo je bio i prvi trijumf Simeonea nad Barselonom u La Ligi.

Očekivalo se više od Lionela Mesija i drugova, verpvalo se da će posle pobede od 5:2 kod kuće nad Betisom zaigrati bolje posle reprezentativne pauze, ali ne vredi, na „Kamp Nou“ nešto debelo ne štima.

Istina, igrači Barselone nemaju koga da krive osim sebe jer su i u ovom susretu imali dovoljno prilika da izvuku daleko bolji rezultat od ovog.

Ispostavilo se još jednom da se kapitalne greške skupo plaćaju, a golman gostiju Mark-Andre ter Štegen, koštao je svoj tim bodova u Madridu.

Nemac je u trećem minutu nadoknade vremena u prvom delu neishvatljivo istrčao posle jednog dugog pasa igrača Atletika, Janik Karasko ga je zaobišao i poslao loptu u mrežu i to je bio momenat odluke.

Početkom drugog dela, veliki peh za Barselonu. Povredio se Đerar Pike, stradalo mu je koleno i prve prognoze nisu baš ohrabrujuće.

Barselona je imala dve dobre prilike  u drugom delu preko Klemona Langlea, a potom u 82. minutu i Antoana Grizmana, ali je golman Jan Oblak sačuvao pobedu Atletiku.