Fudbaleri Lacija savladali su Parmu rezultatom 2:0 u utakmici 17. kola Serije A.

Ekipa Simonea Inzagija je do pobede došla golovima u drugom poluvremenu, a domaće je načeo Luis Alberto u 55. minutu.

Konačan rezultat postavio je Felipe Kajsedo u 67. minutu.

Golu je prethodila lepa akcija Ćira Imobilea i Seregeja Milinkovića-Savića koji je možda i sam mogao da završi akciju, ali je nesebično odlučio da asistira za osmu pobedu Lacija u sezoni.

Pobedu je upisala i Verona koja je na svom terenu savladala Krotone rezultatom 2:1.

Darko Lazović zbog povrede nije bio u sastavu domaćeg tima, ali je Ivan Ilić odigrao svih 90 minuta za Veronu koja je stekla dva gola prednosti već posle 25 minuta igre.

Krotone je uspeo da smanji u 55. minutu, ali do kraja nije bilo promene rezultata. U gostujućoj ekipi svih 90 minut odigrali su Miloš Vulić i Vladimir Golemić.

Miloš Vulić; Foto: EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI

Nikola Maksimović je počeo utakmicu protiv Udinezea na klupi Napolija, ali je ušao u igru već posle 16 minuta umesto povređenog Konstantinosa Manolasa.

Napoli je minut ranije poveo sa 1:0 golom Lorenca Insinjea sa penala, ali je kraja poluvremena Kevin Lazanja izjednačio rezultat.

Veliku pobedu Napoliju obezbedio je Tijuemu Bakajoko u 90. minutu za konačnih 2:1.