Fudbaler Real Madrida Marko Asensio podelio je video sporne situacije kod penala za Đironu.

Real i Đirona su odigrali 1:1 u španskom prvenstvu, a izjednačenje Đironi doneo je Kristijan Stuani sa penala u 80. minutu.

Vinisijus Žunior je dao vodeći gol deset minuta ranije i činilo se da je Real na putu ka pobedi.

Međutim, na pragu 80. minuta sudija Mario Lopez je posle pregledanja VAR snimka dodelio penal Đironi.

Asensio je podelio snimak na kom deluje kao da igranja rukom nije bilo, te da je lopta pogodila fudbalera u grudi i onda preko ruke pala na zemlju.

„Definicija neigranja rukom koju su nam objasnili na početku sezone“, napisao je Asensio i dodao da to danas nije bio slučaj.

Buru je podigao i Karlo Ančeloti, trener Reala kada je na konferenciji posle meča rekao da je sudija izmislio penal.

Madriđanima ovaj epilog smeta jer se Barselona primakla na samo bod zaostatka u prvenstvenoj trci.

BONUS VIDEO: Spektakularan gol Tadićevog saigrača, podsetio jedan na najlepših u istoriji fudbala