Fudbaleri Arsenala i Mančester sitija zabeležili su pobede u mečevima 20. kola engleske Premijer lige nad Sautemptonom, odnosno Vest Bromvič Albiona.

Arsenal je već na samom početku došao u situaciju da juri rezultat, pošto je, nakon što je Lakazet promašio odličnu šansu nakon dva minuta igre, oko 60 sekundi kasnije Stjuart Armstrong bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru „tobdžija“ i pocepao mrežu rivala.

Samo pet minuta kasnije Arsenal je stigao do izjednačenja, kada je Nikolas Pepe iskoristio prostor u šesnaestercu i pogodio mrežu za 1:1.

U 24. minutu Če Adams je sa desetak metara šutirao, ali je Bernd Leno uspeo da spreči novo vođstvo Sautemptona, da bi u 39.. minutu Bukajo Saka sjajnim solo prodorom doneo preokret u 39. minutu.

Malo je nedostajalo da Teo Volkot pogodi gol protiv svog bivšeg kluba, ali je Leno ponovo bio na pravom mestu, da bi u 72. minutu Lakazet asistenciju Sake pretvorio u 3:1, što je bio i konačan rezultat meča.

U drugoj utakmici večernjeg programa, Siti je nakon prvih 45 minuta imao četiri gola prednosti, da bi u drugom poluvremenu još jednim golom potvrdio „petardu“. Ilkaj Gundogan postigao je dva gola, Rijad Marez, Kanselo i Sterling dodali su po jedan.

U mečevima koji su odigrani ranije danas, Vest Hem je sa 3:2 bio bolji na gostovanju Kristal Palasu za koji je Luka Milivojević kao kapiten odigrao 73 minuta, dok je Lids sa 2:1 savladao Njukasl.