Problemi na velikom derbiju Lige nacija.

Na utakmici fudbalskih reprezentacija Hrvatske i Francuske, koja je odigrana na splitskom Poljudu, privedeno je ukupno 11 osoba, zbog prekršaja iz Zakona o sprečavanju nereda na sportskim takmičenjima i iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, izvestila je noćas splitska policija.

Prema oceni splitske policije, pre, za vrijeme i posle utakmice „nisu zabeleženi značajniji negativni sigurnosni događaji“.

Utakmicu 2. kola grupe 1 elitnog razreda UEFA Lige nacija, koja je završena nerešeno 1:1, na Poljudu je pratilo više od 30.000 gledalaca.

Francuzi su poveli golom Rabioa u 52. minutu, a izjednačio je Kramarić u 84. minutu iz penala.