Ajntraht iz Frankfurta je na svom terenu savladao Union Berlin sa 5:2 u 26. kolu Bundeslige, a odličnu utakmicu je odigrao Filip Kostić koji je postigao gol i zabeležio jednu asistenciju.

Ajntraht je goste načeo već u 2. minutu utakmice kada je odličnu asistenciju Kostića u gol pretvorio Andre Silva.

Union Berlin je samo pet minuta kasnije preko Maksa Krusea izjednačio rezultat.

Frankfurt je ponovo poveo u 35. minutu autogolom Roberta Andrića, da bi srpski reprezentativac ponovo bio u glavnoj ulozi.

Kostić je u 39. povećao rezultat i doneo dva gola prednosti ekipi Ajntrahta. Do kraja prvogog poluvremena Andre Silva je svojim drugim golom doneo velikih 4:1 za domaće.

To nije bio kraj uzbuđenja u prvih 45 minuta pošto je svojim drugim golom Kruse smanjio na 4:2.

Frugo poluvreme je bilo mnogo mirnije, a konačam rezultat postavljen je u nadoknadi utakmice kada je Čendler golom postavio konačnih 5:2.

Kostić je odigrao ceo meč za domaći tim, a Luka Jović je igrao do 77. minuta i nije uspeo da se upiše u strelce.

Frankfurt je četvrti sa 47 bodova i nastavlja borbu z amesto u Ligi šampiona, a Union Berlin je sedmi sa 38 bodova na tabeli.