Fudbaleri PSV Ajndhovena osvojili su Superkup Holandije pobedom nad šampionom te države Ajaksom - 4:0.

Tim Dušana Tadića ubedljivo je poražen na startu nove sezone i u meču kom nije manjkalo uzbuđenja od obilja golova, do poništenih pogodaka i isključenja.

Nažalost po „kopljanike“, sve ono negativno zadesilo je njih. Tako je PSV poveo već u drugom minutu kada je Marko fan Ginkel uposlio Nonija Maduekea za 1:0.

Desetak minuta kasnije Ajaks je postigao pogodak, u strelce se upisao Sebastijen Ale, a onda je taj gol poništen zbog ofsajda, posle pregledanja VAR snimka.

Po isteku pola sata igre već je bilo 2:0 za PSV, kada je Eran Zahavi namestio drugi gol Maduekeu. Od lošeg ka gorem po Ajaks krenulo je pred kraj prvog poluvremena.

Superkup Ajaksa i PSV-a, Foto: EPA-EFE/JEROEN PUTMANS

Tada je Nikolas Taljafiko dobio crveni karton, a Ajaks se praktično oprostio od trofeja Superkupa.

PSV je to potvrdio golovima Jorbea Vertesena u 76. i Marija Gecea u 89. minutu susreta za konačnih 4:0 i dobar nagoveštaj pred novu sezonu.

Podsećamo, PSV je prethodni put bio šampion u sezoni 2017/2018, Ajaks je dvaput u međuvremenu uzimao titulu, dok je 2020. Eredivizija ostala bez prvaka zbog pandemije koronavirusa.

BONUS VIDEO: Datunašvili stigao u Beograd i nosi zastavu i medalju