Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Trou sa 2:1 na startu novog šampionata Francuske kao gosti.

Troa, novi prvoligaš u Francuskoj, poveo je golom Alida El Hadžama sa 1:0 posle devet minuta igre i nagovestili su da će ovo za PSŽ biti veoma nezgodan meč.

Najmoćnijem timu u državi trebalo je tek desetak, petnaest minuta da bi preokrenuo stvari u svoju korist.

Prvo je Ander Erera uposlio novopridošlog Ašrafa Hakimija u 19. minutu za 1:1, a onda je Kilijan Mbape samo dva minuta kasnije namestio gol Mauru Ikardiju.

To će se ispostaviti konačnim rezultatom u meču kojim je PSŽ krenuo u napad na titulu koju je prošle sezone uzeo Lil.

U subotu je odigran još jedan meč u kom su Lion i Brest remizirali 1:1. Jedini gol za Lion postigao je Islam Slimani u 62. minutu, a Brest je prethodno poveo u 43, pogotkom Irvina Kardone.