Srbija- Grčka Foto: Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Vaterpolisti Srbije pobedili su Grčku posle velike drame rezultatom 12:11 u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Parizu.

Gol za pobedu srpskog tima dao je Nikola Jakšić sa skoro pola terena u poslednjim sekundama utakmice.

Najbolji u našem timu bio je Dušan Mandić sa pet pogodaka, tri je imao Viktor Rašović, dva njegov brat Strahinja, a po jedan Jakšić i Nemanja Vico.

“Soccerbet iz Pariza – sponzor izveštavanja”

U Grčkoj je najbolji bio Dimitrios Skumpakis sa tri gola, Angelos Vlahopulos je postigao dva, a po jedan su imali Genidunias, Funtulis, Papanastasiu, Gkilas, Papanikolau i Kakaris.

Srbija će u polufinalu igrati protiv SAD ili Australije, dok sa druge strane žreba Hrvatska čeka boljeg iz duela Italija – Mađarska.

Od početka meča u bazenu je bila velika borba, nikako nismo mogli da povedemo u prvom periodu, ali nismo dozvolili Grcima da se odlepe, čak ni na dva gola prednosti – 3:3.

Početkom druge četvrtine Dušan Mandić je izveo majstoriju i dao gol za 4:3, ali su obe ekipe dobro koristile igrača više u napadu, pa je ubrzo na semaforu stajalo 5:5. Madićeva „bomba“ skinula je „prašinu“ u gornjem uglu gola Grčke, a onda je usledila kvalitetna odbrana. Ubović nam nije doneo dva gola prednosti, i to iz dva pokušaja, ali je Nikola Jakšić oduzeo loptu rivalima. Opet „delfini“ nisu iskoristili napad za +2, ali su uspeli da se odbrane u poslednjem napadu u prvoj četvrtini – 6:5.

Grčka je bila daleko bolja u trećem periodu, odmah je izjednačila sa penala, a povela je golom Skumpakisa, koji je bio najopasniji u napadu sa pozicije centra.

„Bomba“ Mandića donela nam je izjednačenje, ali nam je Skumpakis odgovorio na sličan način. Viktor Rašović je doneo 8:8 na semafor, doduše posle odbitka, a grčki čelendž nije bio uspešan. Skumpakis nas je opet izigrao, a Srbi nisu iskoristili poslednji napad u trećoj deonici – 8:9.

Braća Rašović su kreirala deveti gol za Srbiju, a Papanikolau je zbog trećeg isključenja završio utakmicu. Grci su sa desnog krila stigli do nove prednosti, šut Dedovića je odbranjen, ali je Mandić pogodio za 10:10.

Pobednik se odlučivao u poslednja tri minuta, bilo je mnogo neuspešnih napada sa obe strane, pre nego što je selekrot Uroš Stevanović tražio tajm-aut i nacrtao akciju za Mandića, koji je pogodio za 11:10. Prečka nas je spasila u odbrani, „delfini“ su prokockali dva napada sa igračem više, ali su Grci šutirali preko gola.

Viktor Rašović je pogodio prečku, a Vlahopulos nas je kaznio i poravnao na 11:11 na šest sekundi do kraja. Kada se činilo da će peterci odlučiti ko će u polufinale, Nikola Jakšić je preuzeo odgovornost i skoro sa pola terena doneo pobedu.

Srbija – Grčka 12:11 (3:3, 3:2, 2:4, 4:2)

Dvorana: Paris La Defense Arena.

Sudije: Frank Ohme, Andrej Franulović.

Srbija: Filipović (golman), Mandić 5, Strahinja Rašović 2, Ranđelović, Ćuk, Dedović, Drašović, Nikola Jakšić 1, Vico 1, Ubović, Petar Jakšić, Viktor Rašović 3, Mišović (g). Selektor: Uroš Stevanović.

Grčka: Zerdevas (g), Genidounias, Skumpakis 3, Kalogeropulos, Funtulis 1, Papanastasiu 1, Gkilas 1, Argiropulos, Papanikolau 1, Kakaris 1, Nikolaidis, Vlahopulos 2, Corcatos (g). Selektor: Teodoros Vlahos.

SRBIJA - GRČKA - 12:11