Jedan od najintrigantnijih glasova domaće alternativne scene Novak Lukovac, frontmen nekadašnjeg Sextasy-ja, vraća se posle dužeg vremena novim solo projektom NOVAK i albumom „Pisma iz izgnanstva“.
Posle pola decenije od prestanka rada benda Sextasy, NOVAK pokušava da se nametne kao jedan od idejno najoriginalnijih autora regionalne rok-metal scene.
Album „Pisma iz izgnanstva“ inspirisan je istorijskim previranjima, filozofskim pitanjima i ličnim borbama, dok muzika spaja elemente roka, metala i alternativnog zvuka sa uticajima balkanske i svetske muzike.
Osim iskonskih tonova koji ostavljaju bez daha, album se izdvaja i po snažnom vizuelnom identitetu. Originalni AI spotovi, mračne ilustracije i simbolični omot albuma dodatno naglašavaju ambivalentnu atmosferu koja karakteriše svaku od numera.
Prvi singl „USTANAK“ posvećen je aktuelnim protestima u Srbiji i donosi snažnu poruku otpora i borbe za pravdu. Kratki tizeri muzike i teksta objavljeni na profilima autora već su pobudili veliko interesovanje, a spot se zvanično objavljuje 21. marta u 19 časova.
Bonus video: Protest
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare