Kakav Evro! Kakvi mečevi! Kakva drama! Poslednja dva para osmine finala nisu razočarala navijače i donele su ono najbolje što fudbal ima da ponudi. U derbiju osmine finala Engleska je slavila protiv Nemačke sa 2:0, dok je Ukrajina slavila golom Artema Dovbika u 121. minutu i sa 2:1 izbacila Švedsku iz takmičenja.

Engleska je okončala eru Joakima Leva na neslavan način jer se iskusni trener povlači sa selektorskog mesta sa drugim vezanim neuspehom.

Nakon što je stigao do sedam polufinala velikih takmičenja, na poslednja dva je podbacio, a u budućnosti će taj posao obavljati Hansi Flik.

Viđen je sjajan fudbal sa mnogo šansi na obe strane, ali za razliku od Nemaca (pre svih Tomasa Milera i Tima Vernera) Englezi su prilike koristili.

Rahim Sterling je postigao pogodak u 75. minutu nakon brze akcije, a trijumf je overio Hari Kejn 11 minuta kasnije. Upravo su ova dvojica tako ućutkali dežurne kritičare, a Nemci će imati za čim da žale…

U 82. minutu je Tomas Miler promašio najbolju šansu na susretu kada je izašao jedan na jedan sa golmanom Pikfordom, a onda šutirao pored stative.

Englezi su u istom danu saznali i da će u osmini finala odmeriti finala sa Ukrajinom koja je odigrala jedan od mečeva koji će se decenija prepričavati među tamošnjim ljubiteljima fudbala.

Povela je u 27. minutu golom Zinčenka, a 16 minuta kasnije je rezultat izjednačio Emil Forsberg (1:1).

U drugom poluvremenu je bilo mnogo velikih prilika, Sidorčuk je pogodio stativu za Ukrajinu, a samo minut kasnije je Forsberg na drugoj strani pogodio okvir gola. Zatresao je okvir gola i u 69. minutu, ali je tada pogodio prečku.

Od 98. minuta je Švedska igrala sa igračem manje zbog jednog preoštrog starta Maruksa Danijelsona. Sudija Danijele Orsato je pogledao VAR snimak i pokazao mu direktan crveni karton dok je Artem Besedin napustio igru jer više nije mogao da hoda samostalno.

Onda je usledila opsada gola Skandinavaca, a sve je golom naplatio u 121. minutu Artem Dovbik, 24-godišnji džoker Andreja Ševčenka.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)