Nemački fudbaler Tomas Miler nije opravdao ulogu jednog od najiskusnijih i najboljih igrača Nemačke u utakmici sa Engleskom.

Miler je imao odličnu šansu da izjednači rezultat u meču osmine finala Evropskog prvenstva i promašio je iz situacije koja bi mu u uobičajenim okolnostima bila „šetnja po parku“.

Nemačka nije igrala dobro i gubila je od 75. minuta i gola Rahima Sterlinga sa 1:0. Igrao se 81. minut kada je Miler dobio pas kroz sredinu gde je Nemačka stvorila ono malo šansi što je imala.

Odbrana Engleske je ispala, Miler je izašao sam ispred Džordana Pikforda i – uspaničio se. Šutirao je neprecizno, pored gola, posle čega je po nepisanom fudbalskom pravilu stigla kazna.

Hari Kejn je u 86. minutu realizovao dodavanje Griliša, pretvorio ga u drugi gol „tri lava“ za konačnu pobedu i tužan kraj petnaestogodišnje ere Joakima Leva na klupi Nemačke.