Da su dve šanse Francuza priznate, razlika između časnog (i nesrećnog poraza) i debakla Nemačke bila bi svedena na metar, dva.

Za toliko je u obe situacije Kilijan Mbape bio u ofsajdu kada je bio po korak prebrz u odnosu na svoje čuvare.

Prvo je u 67. minutu krenuo u solo prodor, a onda posle nekoliko driblinga udesno lepo plasirao loptu i od stative je efektno smestio u mrežu.

Pošto nova pravila tako nalažu, odmah se oglasio linijski sudija, koji je sačekao da akcija bude završena, pre nego je podigao zastavicu.

Čim je Mbape dao gol i smestio loptu iza leđa Manuela Nojera, pogodak je poništen pa se Francuzi nisu dugo radovali.

Osamnaest minuta kasnije mislili su da su rešili pitanje pobednika kada je Karim Benzema zatresao mrežu posle asistencije Mbapea.

Međutim, u drugoj situaciji je konsultovan VAR sistem, ustanovljeno je da je opet Mbape pri svom begu bio u malom ofsajdu, pa je upravo nedozvoljena pozicija možda bila najbolji saveznik i „defanzivac“ Nemačke.

U suprotnom, „panceri“ bi bili do nogu potučeni sa 3:0, umesto sa 1:0 koliko je na kraju završen meč sa Francuzima u prvom kolu i derbiju grupe F na Evropskom prvenstvu.

Jedini gol je skrivio Mats Humels koji je u 20. minutu smestio loptu u svoju mrežu posle centaršuta Tea Ernandeza.