Šesti dan Evropskog prvenstva je sa svakom sledećom utakmicom donosio po gol više, a spektakularnih poteza nije nedostajalo.

Program su od 15 časova otvorile selekcije Rusije i Finske. „Baćuške“ su bile silno motivisane da nakon kraha protiv Belgije (0:3) pokažu da su drugi favoriti za prolazak grupe.

Jedan pogodak je bio dovoljan Rusima da savladaju debitanta na Evropskim prvenstvima Finsku (1:0), a postigao je Aleksej Mirančuk u drugom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

Drugi meč dana bio je prava fudbalska poslastica za sve navijače. Velšani su slavili sa 2:0 protiv Turske, te tako stigli do četiri boda posle dva odigrana kola.

Aron Ramzi je nakon dva promašena zicera iz trećeg pokušaja uspeo da matira golmana Čakira. Garet Bejl je asistirao kod ovog pogotka, a i kasnije u petom minutu sudijske nadoknade kada je Roberts postavio konačan rezultat.

U međuvremenu je Bejl, kapiten reprezentacije, zabrinuo navijače kada je u 61. minutu lansirao loptu visoko iznad prečke sa bele tačke.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Poslednji meč dana potvrdio je zbog čega je Italija jedan od prvih favorita za osvajanje ovog prvenstva.

Nakon što je Turska na otvaranju dobila oštru fudbalsku lekciju (3:0) istim rezultatom je savladana i Švajcarska.

Ovog puta je heroj bio Manuel Lokateli sa dva pogotka, dok je pobedu u 85. minutu overio Ćiro Imobile.