Fudbaleri Engleske savladali su Ukrajinu sa ubedljivih 4:0 i plasirali se u polufinale Evropskog prvenstva, gde će odmeriti snage sa Danskom.

Engleska je savršeno ušla u meč, već nakon četiri minuta Rahim Sterling je uputio savršen pas u kazneni prostor ka Hariju Kejnu koji je iskoristio priliku i pogodio za 1:0.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Od tog trenutka spustili su loptu igrači Gareta Sautgejta, ali to nije sprečilo Ukrajinu da preko Jaremčuka pripreti u 16. minutu, no Stons je bio dovoljno dobar da spreči Ukrajinca da šutira bolje.

U 29. minutu Kejn je ponovo zapretio, ali na centaršut Luka Šoa nije dovoljno dobro reagovao glavom, da bi u 33. minutu prvo Sterlingov centaršut izblokiran, Rajs natrčao na loptu i uputio „bombu“ ka Buščanu, koji je bio odlično postavljen i zaustavio taj šut, dok je pokušaj Maunta izblokiran.

U 42. minutu Jaremčuk i Jarmolenko su namučili Engleze koji su odreagovali smušeno, pa je Šarpenko dobio loptu „na tacni“, ali je šutirao zamalo pored gola sa oko 25 metara, te je prvi deo završen vođstvom Engleske 1:0.

Drugo poluvreme otvorili su Englezi još bolje nego prvo, pošto im je bilo potrebno samo 60 sekundi da dođu do drugog gola. Fauliran je Kejn, centrirao Luk Šo a Megajver glavom povisio na 2:0.

Nisu se još oporavili od drugog gola, a Ukrajinci su već po trećo put vadili loptu iz mreže. Izgubljena lopta na sredini terena od strane Ukrajinaca završila je kod Šoa na levom krilu, usledio je centaršut, a Kejn drugim golom i učinak Šoa povećao na dve asistencije.

Četvri gol došao je nakon što je Kejn propustio šansu da dođe do trećeg gola, tačnije uhvatio je savršeni volej ali je Buščan uspeo da spreči pogodak tad. Ne i par trenutaka kasnije, kada je iz kornera Maunt centrirao, a Henderson glavom zatresao mrežu za 4:0.

Od tog trenutka uzbuđenja nije bilo, sem kiksa Pikforda koji je promašio loptu na oko 35 metara od gola, ali je šut Jaremčuka na prazan gol izblokiran, dok se Pikford iskupio savršenom odbranom nakon šuta Marakenka.

Na kraju, Englezi su istorijskom partijom u kojoj su postali prva selekcija u istoriji evropskih šampionata koja je postigla tri gola glavom (Megajver, Kejnov drugi i Henderson) došli do četiri najbolja tima „starog kontinenta“, a u polufinalu će odmeriti snage sa Danskom.

Prethodno, u polufinale su se plasirale i Italija pobedom nad Belgijom, odnosno Španija, koja je posle penala izbacila Švajcarsku.

Ukrajina – Engleska 0:4 (0:1)

(Kejn 4, 50, Megvajer 47, Henderson 63)

Stadion: Olimpiko (Rim); Gledalaca: Do 16.000; Sudija: Feliks Brih

Ukrajina: Buščan, Zabarnji, Krivcov (od 35. Cigankov), Matvijenko, Karavev, Sidročuk (od 64. Marakenko), Zinčenko, Muklenko, Šaparenko, Jaremčuk, Jarmolenko

Engleska: Pikford, Stons, Megvajer, Šo (od 65. Tripije), Voker, Filips, Rajs (od 57. Henderson), Sterling, Maunt, Sančo, Kejn

90′ Kraj!

Engleska je u polufinalu!

82′ Englezi privode meč kraju

Sjajan fudbal gledali smo od strane Engleza, pa su navijači ove zemlje iskoristili završnicu da svaki pas njihovih ljubimaca proprate onim čuvenim „ole“.

74′ Pikford se iskupio za kiks

Prvo je iznervirao navijače bespotrebnom greškom, da bi potom nakon odličnog šuta Makarenka sprečio da lopta završi u njegovog mreži podjednako dobrom intervencijom. Ostalo je 4:0 za Engleze.

70′ Pikford zamalo napravio kiks prvenstva

Zaleteo se golman Engleske, pokušao da ispuca loptu ali je promašio gotovo čitav fudbal, zahvatio ju je toliko loše da je došla do Jaremčuka, koji je šutirao, ali je Voker uspeo da ga izblokira.

63′ Gde Kejn stade, Henderson produži

Prvo je Kejn šutirao fantastično, ali je njegov volej, koji bi da je završio u mreži bio kandidat i za čuvenog Puškaša, Buščan uspeo da sprovede u korner. Udarac iz ugla izveo je Maunt, Henderson bio najbolji na skoku i pogodio za 4:0.

50′ Kejn za 3:0, bomba glavom

Fudbaler Totenhema je postigao svoj drugi gol na meču nakon oduzete lopte, brze akcije i centaršuta Šoa sa levog krila. Zakucao je loptu u gol i čini se potvrdio mesto Engleske među četiri najbolja.

47′ Engleska vodi 2:0

Fauliran je Kejn na oko 30 metara od gola Ukrajine, Luk Šo je uputio centaršut, Megvajer glavom šutirao savršeno i duplirao prednost. Sve je izvesnije da se Engleska vraća na Vembli!

46′ Počelo je drugo poluvreme

Engleska vodi 1:0 golom Harija Kejna iz 4. minuta utakmice.

45′ Kraj prvog poluvremena

Nakon prvog dela utakmice, Engleska se zasluženo nalazi bliže polufinalu, upravo za taj jedan gol. Iskoristili su svoju šansu, Ukrajina promašila par solidnih situacija, pa je rezultat posle prvih 45 minuta 1:0 za Englesku.

42′ Ukrajina nema sreće protiv Engleske

Smušeno je odreagovala odbrana Engleza, nakon akcije Jaremčuka i Jarmolenka uspeli su nekako da izbace loptu, ali samo do Šarpenka, koji se nalazio van kaznenog prostora. Natrčao je na loptu, šutirao iz prve sa oko 25 metara tako da Pikford ne bi imao ni teoretsku šansu da spreči gol, ali je lopta otišla pored gola.

35′ Prva izmena u Ukrajini

Krivcov je prilikom jednog duela nezgodno izvio nogu zbog čega je ostao da leži na travi. Nakon par minuta bilo je jasno da ne može da nastavi, pa je umesto njega u igru ušao krilni fudbaler Cigankov.

33′ Dve šanse za Engleze u jednom minutu

Sjajan prodor Sterlinga je doveo do centaršuta koji je izblokiran, na loptu je naleteo Rajs, uputio pravu „bombu“, ali je Buščan sjajno reagovao i sprečio drugi gol. Nakon odbitka lopta je stigla do Maunta koji je prilikom udarca izblokiran od strane Krivcova.

29′ Nova šansa za Kejna

Centrirao je Luk Šo, Kejn dobro skočio, ali nije dovoljno kvalitetno zahvatio loptu, pa je trenutni fudbaler Totenhema ostao na brojci od jednog postignutog gola.

22′ Ukrajinci nešto ofanzivniji

Nakon početnog ška usledila je i prva šansa, a to kao da je dalo Urakjincima veru da mogu i oni da ugroze Pikforda, pa su u nekoliko navrata prišli do kaznenog prostora, ali nisu uspeli da iskoriste to i poravnaju rezultat.

16′ Ukrajina prvi put ozbiljnije pripretila

Jaremčuk je pokupio jednu loptu i sjurio se ka kaznenom prostoru, uspeo da izdrži duel, dođe do prilike da ugrozi Pikforda, ali je Stons ipak dovoljno dobro izvršio pritisak, pa Ukrajinac nije uspeo da šutne kako je želeo, te je ostalo 1:0 za „gordi albion“.

10′ Kad govorimo o savršenom početku…

Englezi su do gola stigli nakon 3:32, što je najbrži pogodak koji su postigli na mečevima Evropskih šampionata još od 2004. godine, kada je Majkl Oven nakon dva minuta i 25 sekundi pogodio gol u osmini finala. Ipak, tada je meč završen 2:2, dok je Portugal prošao nakon penala, a potom stigao i do finala, gde je poražen od Grčke 1:0.

4′ Engleska vodi 1:0

Odličan početak Engleske, Sterling je pasom pronašao Kejna, napadač Totenhema u padu poslao loptu u mrežu, pa Englezi letećim startom kreću ka polufinalu.