Nemačka je pobedila Portugal sa 4:2 u derbiju drugog kola i najboljoj utakmici dosadašnjeg toka Evropskog prvenstva.

Portugal je poveo golom Ronalda, da bi do poluvremena sa dva autogola Dijaša i Gereira, Nemačka kompletno preokrenula rezultat. U nastavku su najbolji igrači domaćih Haverc i Gosens doneli veliku prednost, da bi Žota na asistenciju Ronalda ublažio poraz.

Krenuli su Nemci u potpunu ofanzivu od samog starta utakmice. Već posle nekoliko minuta su uspeli da postignu gol kada je Gosens akrobatskim potezom zakucao loptu sa ivice peterca posle centaršuta, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Na loptu je išao i Gnabri koji je bio u nedozvoljenoj poziciji i uzicao na igru.

Nastavila se žestoka ofanziva domaćih, ali je u jeku napada usledio šok.

Portugalci su otvorili kontru, loptu je dobio Žota koji je prihvatio i krenuo u prazan prostor da bi je pored istrčalog Nojera poslao Ronaldu koji je ubacio u praznu mrežu za vođstvo Portugalaca.

Ubrzo je u dobroj situaciji bio i Dijaš, ali je odlučio da doda umesto da šutira i pogrešio.

Nemci nisu odustajali od ofanzive što im se isplatilo.

Za samo četiri minuta je usledio potpuni preokret. Prvo je posle sjajne akcije loptu pod pritiskom Haverca u svoju mrežu poslao Dijaš, da bi samo par minuta kasnije isto uradio i Gereiro.

Mogli su Nemci i do velikih 3:1, ali je u poslednjim trenucima udarac Gnabrija odbranio Patrisio.

Kada je delovalo da ne može bolje, Nemačaka i Portugal su sve demantovali u nastavku.

Već u 51. minutu Nemci su uvećali prednost, a konačno su postigli gol bez pomoći Portugalaca. Haverc je krunisao još jedan sjajan centaršut Gosensa za 3:1.

Nekadašnji svetski prvaci se tu nisu zaustavili.

Nisu se još navijači vratili u sedišta, kada Gosens svoju vanserijsku partiju nagrađuje golom pošto je glavom sa peterca zakucao loptu u mrežu.

Činilo se da će evropski prvak doživeti potpuni brodolom, ali je onda usledio genijalan potez Ronalda. Posle jednog slobodnog udarca uspeva da stigne loptu i da sa gol-aut linije pošalje parabolu preko Nojera koju Žota sa pola metra zakucava u mrežu.

Krenuo je Portugal u ofanzivu i zamalo uneo potpunu dramu u meč. Sančes koji je ušao u nastavku je projektilom sa oko dvadeset metara pogodio stativu pored nemoćnog Nojera.

Usledila je kontra Nemačke koja je mogla da razveje sve dileme, ali je Gorecka pogodio gornji deo prečke.

Napadali su Portugalci do kraja i u par navrata ozbiljno zapretili, ali se rezultat nije menjao i Nemačka je ostvarila veliki trijumf.

2. kolo

Mađarska – Francuska, 1:1 (1:0), Puškaš arena, Budimpešta

(Fiola 45+1 – Grizman 66)

Portugal – Nemačka, 2:4 (1:2), Alijanc arena, Minhen

(Ronaldo 15′, Žota 67′ – Dijaš ag 35′, Gereiro ag 39′, Haverc ag 51′, Gosens 60′)

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Portugal – Nemačka 2:4 (1:2)

Strelci: Ronaldo 15′ za Portugal, Žota – Dijaš ag 35′, Gereiro ag 39′, Haverc 51′, Gosens 60′ za Nemačku

Stadion: Alijanc arena   Gledalaca: Oko 15.000    Sudija: Entoni Tejlor

Portugal: Patrisio – Semedo, Dijaz, Pepe, Gereiro – Karvaljo (od 58. R. Silva) , Danilo – Silva (od 46′ Sančes) , Fernandeš (od 64′ Mutinjo), Žota (od 83. A. Silva) – Ronaldo

Nemačka: Nojer – Ginter, Humels (od 62. Čan), Ridiger – Kimih, Gundogan (od 73′ Sule), Kros, Gosens (od 62′ Halštenberg) – Miler, Haverc ( od 73′ Haverc)  – Gnabri (od 87′ Sane)

Sva dešavanja možete pratiti uživo na blogu Nova.rs.

KRAJ Kakva utakmica i veliki trijumf Nemačke

Pokušali su Portugalci u finišu, ali nisu uspeli da se vrate u meč i unesu dodatnu dramu. Briljantna Nemačka, kao u najboljim danma u eri Joakima Leva.

85′ Pao tempo posle šanse Gorecke

Imao je Gorecka dobru priliku, ali je pogodio prečku i propustio šasnu za peti gol. Posle toga je pao tempo i Nemci čuvaju prednost koju imaju.

78′ Tresla se stativa u Minhenu

Kakav udarac Sančesa. Nojer nije mogao ni pogledom da isprati udarac, ali je stativa sprečila gol.

67′ Vraća se Portugal, Žota!

Nije gotovo u Minhenu. Ronaldo je iz teške pozicije uspeo da vrati loptu preko Nojera na metar od gola gde je natrčao Žota i zakucao je u mrežu.

60′ Nemačka ne staje, debakl Portugala

Gosens je posle dve asistencije, sada posle centaršuta glavom zakucao loptu u mrežu. Nemačka vodi 4:1. Kakva igra ekipe Joakima Leva.

51′ Gazi Nemačka, ovoga puta gol Haverca

Nemci su se ponovo ušetali u gol Portugalije. Još jedna sjajna akcija, ponovo je Gosens centrirao i Haverc sa nekoliko metara ubacuje loptu u prazan gol.

46′ Nastavljen meč

Krenuli su Portugalci. Šta je spremio Santoš, mogu li do preokreta?

Poluvreme Kakav fudbal smo gledali u Minhenu

Najboljih 45 minuta na prvenstvu do sada. Golovi, šanse, driblinzi, greške, preokreti. Ludilo.

45+1 Velika šansa za Nemce

Sjajno je Gabri probio po levoj strani i šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Rui Patrisio uspeo nekako da odbrani.

39′ Blickrig Nemačke, potpuni preokret

Kakvo ludilo u Minhenu, preokret Nemačke. Posle još jedne sjajne akcije loptu je sa peterca u svoj gol ubacio Gereiro.

35′ Goooool! Dijaš šalje loptu u svoju mrežu

Konačno se Nemcima isplatila ofanziva. Miler je pokrenuo akciju, usledila je lopta na drugi stativu, a Gosens odigrava povratnu za Haverca kome Dijaš skida loptu i šalje u sopstvenu mrežu.

28′ Inicijativa Nemačke, opao tempo utakmice

Puca od samopouzdanja Ronaldo, poigrava se sa Nemcima

Portugalac je nakon gola pokazao i driblerske sposobnosti. Sjajno je petom posle driblinga razigrao saigrače i uputio provokativan pogled ka navijačima.

Ovo je trenutak kada su Portuglaci poveli golom Ronalda

21′ Šansa za Portugal

Bio je najbolji igrač Premijer lige u doboroj poziciji, ali je Dijaš umesto udarca glavom sa peterca odlučio da asistira i pogrešio.

15′ Gooool! Šok za Nemce, Ronaldo strelac!

U jeku potpune ofanzive, krenula je kontra Portugalaca. Žota se sjajno izvukao i dobio pas u prostor nakon čega se zaleteo ka golu Nemačke. Usledio je pas na peterac i Ronaldo je ubcaio loptu u prazan gol. Vodi Portugal.

13′ Potpuna dominacija domaćina

U talasima napadaju Nemi, visi gol u vazduhu

Ovo je poništen gol Nemačke

5′ Poništen gol Nemaca!

Sjajan centaršut na drugu stativu Gosens je pretvorio u evrogol, ali je psole gledanja VAR-a poništen jer je Gnabri koji je išao na loptu bio u ofsajdu.