Reprezentacija Španije se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva posle pobede nad Hrvatskom sa 5:3, nakon prave ludnice u Kopenhagenu.

Videli smo autogol, preokret, karambol i loptu koja je jedva prešla gol liniju i na kraju potpuno zasluženu pobedu Španije.

Povela je Hrvatska u 20′ autogolom Pedrija, jednim od najbizarnijih ikada kada je loptu sa 40 metara vratio svom golmanu kojem prolazi ispod noge za 1:0. Španija je do poluvremena izjednačila preko Sarabije, a preokret su u nastavku doneli Aspilkueta i Tores, da bi posle neverovatne gužve Oršić nekako prebacio loptu preko gol linije i smanjio na 3:2.

To nije bio kraj jer je u drugom minutu produžetka Oršić majstorski asistirao Pašaliću koji glavom postiže gol za potpuni delirijum Hrvata i produžetke.
Iako je Hrvatska imala stopostotne šanse, Španija je uspela preko Morate i Ojrazabala da dođe do velike pobede i sa 5:3 ode u četvrtfinale Evra.

Španija je krenula sa inicijativom od samog početka i da kroz pas igru vrši pritisak na gol Hrvatske. Posle nekoliko pokušaja iz prekida usledila je velika šansa za Kokea, ali njegov izlazak jedan na jedan sa golmanom završio sa sjajnom odbranom Livakovića.

Samo koji minut kasnije i Morata je bio u odličnoj prilici, a Španija je tražila penal zbog igranja rukom Vide, ali je posle kraće konsultacije meč nastavljen.

I onda je usledio šok za Španiju. Pedri je sa 40 metara vratio loptu svom golmanu kako bi ponovo započeo napad, ali je Unai Simon nespretno reagovao i dozvolio da mu lopta pređe preko noge i završi u mreži za šokantno vođstvo.

To je osokolilo Hrvate pa su Vlašić i Rebić propustili prilike da udvostruče prednost.

Kada su šanse propuštene, Španija se stabilizovala i krenula u novu ofanzivu.

To se isplatilo u 38. minutu utakmice kada je posle jednog napada u kojem su Španci nekoliko puta šutirali, a Hrvati branili i blokirali, uspeli da povedu nakon što je na loptu natrčao Sarabija i zakucao je u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena se rezultat nije menjao, a gol Sarabije kao da je najavio preokret Španije.

Španci su nastavili sa napadima i uskoro dolaze do prednosti. U 52. minutu posle sjajnog centaršuta Toresa, Aspilikueta glavom sa peterca postiže svoj prvi gol u reprezentativnom dresu.

Feran Tores ubrzo kruniše sjajnu igru i golom, kada je posle prijema lopte izbacio nespretnog Gvardiola driblingom i kroz noge Livakoviću donosi veliku prednost.

Kada je delovalo da će Španija dotući Hrvatsku usledila je drama. Dalić uvodi Dinamovog heroja, Mislava Oršića koji prvo posle jedne gužve nekako prebacuje loptu preko gol linije, da bi u drugom minutu nadoknade majstorski centrirao, a Pašalić glavom doneo velikih 3:3 i produžetke ekipi Zlatka Dalića.

Kada su krenuli produžeci, izgledalo je da će Hrvatska dotići Španiju. Prvo Oršić pa zatim i Kramarić promašuju velike prilike, a kod jednog od pokušaja je briljantno intervenisao Simon i iskupio se jednim delom za bizaran autogol.

To je ohrabrilo Špance koji ubrzo ponovo dolaze do vođstva. Morata je konačno postigao gol na Evru, kada je jednu loptu na petercu zakucao pod prečku na asistenciju Olma.

Nekadašnji igrač Dinama je samo tri minuta kasnije upisao još jednu asistnenciju kada je sjajno centrirao Ojrazabalu.

Hrvati se nsiu predavali i na startu drugog produžetka promašuju dve velike prilike. Ipak, to je bilo sve i do kraja utakmice smo videli dva promašaja Španije koja je u poslednjim tenucima mogla do ubedljve pobede.

Španija će u čevrtfinalu igrati sa boljim iz duela Francuska – Švajcarska koji se igra u ponedeljak od 21.00.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Sva dešavanja pratite uživo na blogu Nova.rs.

Hrvatska – Španija 3:5 (1:1)

Strelci: Pedri ag 20′, Oršić 85′, Pašalić za Hrvatsku, Sarabija 38′, Aspilikueta 58′, Tores 77′, Morata 100′ Ojrazabal 103′ za Španiju

Stadion: Parken             Sudija: Džunejt Čakir

Hrvatska: Livaković – Gvardiol, Ćaleta-Car, Vida, Juranović – Brozović, Kovačić, Modrić – Rebić (od 67. Oršić), Petković (od 46. Kramarić), Vlašić

Španija: Simon – Aspilikueta, Garsija (od 71. Pau Tores), Laport, Gaja – Koke, Buskec, Pedri, Tore, Morata – Sarabija (od 71. Olmo)

Svi golovi sa utakmice

Kraaaaaj! Španija je u četvrtfinalu

Borila se Hrvatska do kraja, ali je jednostavno Španija bila mnogo bolja.

119′ Velika šansa za Španiju

Uh, mogli su Hrvati da dožive i potpuni debakl, ali ih je ovog puta spasila stativa.

Gol kojim je Španija povela sa 5:3

107′ Au kakav promašaj Hrvata!

Velika prilika za Budimira, nekoliko santimetara pored stative. Šta ćemo još da vidimo.

106′ Počeo je drugi profdužetak

Hrvatska juri novo čudo

Gol Morate za delirijum Španaca

103′ Pa ovo je ludnica! 5:3 za Španiju!

Olmo ponovo razbija odbranu Hrvatske i drugom asistencijom u tri minuta donosi ponovo veliku prednost Španiji

100′ Goooooooool! Evo ga i Morata, Španija ponovo vodi

Pa kakav je ovo meč, šta ovo gledamo. Posle velikih šansi Hrvatske, Morata je dobio loptu na petercu i zakucao je pod prečku

Gol Hrvatske za potpuni delirijum

95′ Kakva šansa za Kramarića, pa ovo je totalna ludnica

Izbio je Kramarić u veliku priliku i imao šansu da donese potpuni preokret, ali nije idealno šutirao i Simon uspeva da skine zicer. Kakav meč.

92′ Oršič umalo do het-trika

Prva šansa za Hrvatsku, sjajno je šutirao Oršić sa ivice šesnaestrerca, ali zamalo preko prečke.

Ovo je gol kojim je Hrvatska smanjila prednost

Igraće se produžeci, ludilo u Kopenhagenu

90+2 Gooooool! Ludnica, Hrvatska se vratila

Oršić je heroj Hrvatske. Pašalić je izjednačio a Oršič asistirao.

90+ Velika nadoknada u Kopenhagenu

Turski sudija Čakir je pokazao da se igra još šest minuta.

Gooooool! Hrvati se vraćajau

Ludilo u Kopenhagenu. Prava giužva jeviđena ispred gola Španije, nekoliko igraća je šutiralo, ana kraju je sudija pokazao da je lopta kroz vazduh prešla gol liniju u iHrvatska je u igri.

Ovo je majstorija Toresa za 3:1

77′ Hrvati u nokdaunu, potpuno se pogubili, Španija vodi 3:1

Kakav meč Ferana Toresa! Posle asistencije, postiže majstorski pogodak. Dobio je loptu i jedan na jedan izbacio Gvardiola i lako plasirao loptu pored Livakovića u mrežu.

72′ Gol Morate, ali veliki ofsajd

Postigao je gol Morata, ali se videlo da je bio veliki ofsajd. Mogla je Španija i do velike prednosti, ali se slabo kretao napadač Španije.

68′ Uh, kakva prilika za Hrvatsku

Joško Gvardiol je pokupio odlično dodavanje unutar šestnaesterca i promašio veliku priliku. Njegov niski udarac je išao u donji levi ugao, ali golman se fantastično baca i zaustavlja ovaj pokušaj.

67′ Debi Oršića na Evru

Menja u napadu Dalić, uveo je Mislava Oršiča koji se proslavio u dresu Dinama protiv Totenhema. Izašao je Rebić.

Aspilikueta postigao prvi gol u dresu Španije

64′ Pao tempo meča

Mirniji period utakmice, Hvatska pokušava da dođe do prilike, dok Španci usporavaju tempo.

Ovako je Španija došla do preokreta

57′ Evo preokreta, „crvena furija“ krenula da melje

Sjajan centraršut Toresa sa levog krila je Aspilikueta zakucao glavom u mrežu.

52′ Prva šansa za Španiju

Posle rastrzane igre, Sarabija je dobio jednu loptu koju iz skoka sa pet metara iskosa samo dodaje do golmana. Nije bio siguran da li da šutira ili doda.

46′ Nastavljen je meč, jedna izmena u Hrvatskoj

Kramarić je ušao umesto Petkovića, menja napadače Dalić za drugo poluvreme.

Kraj poluvremena Ludnica u Kopenhagenu, neverovatna utakmica

Kakav meč smo gledali u prvom poluvremenu. Bizaran autogol, karambol pre gola Španaca, gomilu šansi, gledanje VAR-a i ludački tempo. Neverovatna utakmica.

Gol Španaca posle mnogo muke

38′ Kakav meč u Kopenhagenu, potpuna ludnica

Krenula je Španija ponovo da napada i usledio je napad koji je doneo izjednačenj. Nekoliko puta su Španci šutirali, tražili penal, a Hrvati branili, blokirali i činili čuda, ali je Sarabija uspeo da je zakuca pod prečku.

31′ Hrvatska posle gola igra kao u transu

Imali su dobre prilike i Vlašić i Rebić, moglo je da bude i ubedljivije. Španci igraju kao paralisani nakon što su dominirali 20 minuta i promašili nekoliko šansi.

Ovako je postignuš neverovatan autogol

20′ Šok za Španiju, ovakav autogol se ne viđa

Vratili su  Španci loptu golmanu sa 40 metara, a Simon je u pokušaju da je primi katastrofalno reagovao i lopta završava u mreži. Hrvatska vodi, svi su u šoku.

16′ Au, šta je promašio Koke

Pedri je majstorski pronašao Kokea, koji izlazi sam ispred Livakovića, ali ovaj perfektno brani nogama.

12′ Prvi opasan šut Španije

Odigrao je Morata lepu povratnu loptu u kaznenom prostoru, ana nju je naleteo Sarabija koji iskosa sa leve strane šutira jako u bliži ugao, ali pogaša spolji deo mreže.

8′ Španija vrši ogroman pritisak, povija se odbrana Hrvata

Veliki pritisak „crvene furije“, lopta kruži oko kaznenog prostora, a bila su i dva prekida, ali za sada nema šansi.

2′ Odmah preti Španija

Laport je poslao dugu loptu kojom je prebacio odbranu Španije i izgledalo je prilično opasno, ali je Livaković na vreme izleteo.

1′ Počelo je

Hrvati krenuli sa centra.

Navijači okupirali Kopenhagen

Španija ima rekordera

Pedri će postati najmlađi igrač u istoriji Evra da bude u startnoj postavi u utakmici nokaut faze